Ucuz MacBook Geliyor, İşte İlk Bilgiler

Yeni bir rapora göre Apple ucuz MacBook çözümleri üzerinde çalışıyor. 12 ya da 13 inçlik bu modelin fiyatı netleşiyor.

Güney Kore’den gelen bir rapora göre, Apple ucuz diyebileceğimiz bir ya da iki MacBook modeli üzerinde çalışıyor. Naver blogundaki “yeux1122” adlı hesabının aktardıklarına göre tedarik zinciri kaynakları, Apple’ın iki farklı ekran boyutunda düşük maliyetli MacBook’lar hazırladığını gösteriyor.

Site ayrıca Apple’ın henüz düşük maliyetli Mac’leri toplu olarak üretme konusunda tam olarak kararlı olmadığını ancak iPad ve MacBook satışlarındaki keskin düşüş nedeniyle bunu piyasaya sürme olasılıklarının artık “her zamankinden daha yüksek” olduğunu öne sürüyor.

Ucuz MacBook Doğrulandı

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun bu hafta düşük maliyetli MacBook hakkında bazı açıklamaları oldu. Kuo, Apple’ın yılda 8-10 milyon adet hedef konan MacBook sevkiyatlarını artırmak için gelecek yıl düşük maliyetli bir MacBook serisi piyasaya sürmeyi düşündüğünü iddia etti.

Geçtiğimiz ay yayınlanan bir DigiTimes raporunda Apple’ın, şirketin mevcut MacBook Air ve Pro serilerinden farklılaşmak ve şirketin Google’ın popüler Chromebook modelleriyle rekabet etmesine yardımcı olmak için 2024’ün sonlarında daha uygun fiyatlı bir MacBook serisini piyasaya sürebileceği belirtildi.

Son birkaç yılda Chromebook’ları benimseyen eğitim kurumlarının sayısı hızla artıyor. iPad kullanan kurumlarda ise hızlı bir düşüş yaşanıyor.

Apple, azalan MacBook satışlarını artırmanın olası bir yolu olarak daha ucuz ve daha kompakt, öğrenci dostu makineler sunmayı düşündüğü söyleniyor. Daha yüksek performanslı Chromebook’lar yaklaşık 700 $ karşılığında alınabiliyor; dolayısıyla en son söylentilere göre Apple’ın hedeflediği rakam 700 $. Son olarak uygun fiyatlı MacBook’un Apple M1 işlemcisinden güç alması bekleniyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu