GenelGüncel Teknoloji HaberleriGündemMobirollerSosyal MedyaTwitter

Twitter Onaylı Hesapları Ön Plana Çıkarıyor!

Elon Musk yönetimindeki Twitter’dan atılımlar gelmeye devam ediyor. Twitter onaylı hesaplar için yeni tasarımını kullanıma sundu.

Sosyal medya devi Twitter, büyük medya kuruluşlarının yanı sıra hükümetler için doğrulanmış hesapları seçmek için yeni etiket ekledi. Ancak bu gri rozetler, ilk kez keşfedildikten 24 saatten kısa bir süre sonra şu anda hiçbir yerde yer almıyor.

Gri etiketin kaybolmasıyla ilgili bir tweet’e yanıt olarak, şirketin sahibi Elon Musk, “Az önce öldürdüm” dedi. Ayrıca “Mavi kontrolün harika bir seviye atlayıcı olacağını” belirtti. Twitter, kimliğine bürünme ve aldatmanın peşinden hala agresif bir şekilde gittiğini söyledi. Gri rozetler, halkın kamu liderleri, ünlüler, haber kuruluşları ve diğer yüksek profilli kullanıcılar için geçerli hesaplar belirlemesine yardımcı olmayı amaçlıyordu.

Musk doğrulanmış rozetin platformun premium abonelik hizmeti olan Twitter Blue aracılığıyla satın alınabileceğini söyleyene kadar orijinal mavi çek buydu. Dün, ekstra gri bir çekin bunun yerine gerçek yüksek profilli hesapları ayırt edeceği ortaya çıktı. Musk, gri etiketin ortadan kalktıktan sonra bir takip tweet’inde, işletmenin önümüzdeki aylarda birçok aptalca şey yapacağı ve yalnızca işe yarayan şeyi koruyacağı konusunda uyardı.

Twitter Blue yenilemesinden sorumlu olan Esther Crawford, “Resmi” etiketin hala mevcut olacağını, ancak ilk başta özel kullanıcılardan ziyade yalnızca “hükümet ve ticari kurumlar” için mevcut olacağını belirtti. Ayrıca, şirketin hızla değişen ortamı ve öncelikleri, dümende Musk’tan neler bekleyebileceğimizi anlatıyor.

Yeni Twitter Blue, kimlik doğrulaması gerektirmiyor. Twitter’ı direkt olarak para kazanma merkezi haline getirmek isteyen Musk, muhtemelen platformun 1-2 yıl içerisinde çöküşünün yolunu yapacak. Twitter’ın fişinin çekilmesinden sonra bakalım kullanıcılar hangi platforma yönelecek?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu