GenelInstagramSosyal Medya

Twitter ‘ın Rakibi İşte Böyle Görünüyor

İnstagram yakında çıkartacağı Twitter ‘ın rakibi olan sosyal medya uygulamasını şirket çalışanlarına göstererek geri dönüşler aldı.

Meta şirketi bugün yapılan bir toplantıda şirket çalışanlarına yaklaşmakta olan Twitter rakibi yeni uygulamanın önizlemesini gösterdi. Ayrıca ABD’li televizyon oyuncusu Oprah Winfrey ve Dalai Lama gibi ünlüler ile yeni sosyal medya uygulaması hakkında geri dönüşler aldı.

Cox, şirketin zaten ‘DJ Slime’ dahil olmak üzere uygulamayı kullanmayı düşünen ünlülere sahip olduğunu ve diğer büyük isimlerle görüşmelerde bulunduğunu söyledi.


Meta şirketinin baş ürün sorumlusu Chris Cox toplantıda ‘Twitter’a yanıtımız’ olarak adlandırdığı yeni sosyal medya uygulaması giriş için Instagramr’ın giriş bilgilerini kullanacak. Yani İnstagram’a girdiğiniz kullanıcı adınız ve şifrenizle yeni uygulamaya giriş yapabileceksiniz. The Verge adlı sitenin eriştiği bilgilere göre uygulamanın kod adı ‘Project 92‘ , genel adı ise ‘Threads‘ olabilir.

Yeni tanıtılacak bu uygulamanın Instagram tabanlı olacağı ve merkezi olmayan sosyal medya protokolü
ActivityPub ile entegre olacak çalışacağı bilgileri yer alıyor.

İnstagram’ın yeni uygulaması ayrıca kullanıcılara bağlantı, fotoğraf ve video ekleme desteği de sunacak. Gönderilere 500 karaktere kadar yazı yazabilme imkanı sunulabileceği bilgiler arasında yer alıyor.

Uygulama geliştirme süreci Ocak ayında başladı ve teknoloji devi Meta’nın uygulamayı olabildiğince en kısa sürede kullanıma sunacaklarını ifade etti. Haziran ayında ilk testlere başlayabilecekleri sızıntıları çıksa da bunların şirket tarafından doğrulanmadığını vurgulamalıyız.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu