Genel

Türkiye’nin 4. GSM Operatörü Geliyor

Gündemden düşmeyen GSM operatörlerine bir yenisi daha eklenmek üzere sabit hat, sanal santral hizmetleri olan NetGSM Türkiye’nin 4. GSM operatörü olacak.

Uzun yıllardır süren GSM operatörü rekabetine yeni bir oyuncunun katılması dengeleri bir süre değiştirmeyecek olsa da şirketin atacağı adımlar tüm operatörler için büyük önem taşıyor. NetGSM telekomünikasyon sektörüne yabancı bir firma değil. Bugüne kadar sabit telefon, faks, SMS, sanal santral, sesli mesaj gibi hizmetler veren firmanın yeni hedefi GSM operatörü olmak.

NetGSM Turkcell Alt Yapısını Kullanacak

Baz istasyonu kurma ile ilgili gerekli izinler ve prosedürlerin tamamlanması için geçen sürede Turkcell alt yapısını kullanacak olan NetGSM’in kendi alt yapısına geçişi ile ilgili bir tarih henüz açıklanmadı. 30 milyon TL‘lik bir yatırım ve 1000 kişilik istihdam ile başlayacak olan girişimin hizmete giriş tarihi ise 1 Ocak 2017 olarak belirtildi.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Konsept Görüntüleri Yayınlan

Türkiye’de Bir İlk

NetGSM Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek baz istasyonu kurmadan SIM kart çıkarabilme yetkisine sahip ilk şirket olacak. NetGSM numaraları 510 ile başlayacak ancak şirketin ne tür tarifeler ve kampanyalar yapacağı belirsiz.

WhatsApp İçin GIF Desteği Yolda!

whatsapp - teknoburada


Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu