Genel

Time Dergisi En Etkili 100 Fotoğrafı Yayınladı

Dünyanın önde gelen haber dergilerinden Time tüm zamanların en etkili 100 fotoğrafını yayınladı. Kitap haline getirilip satışa sunulan fotoğrafların bir bölümü ilk niteliği taşırken, bazı fotoğraflar ise dönemlerine ışık tutmasıyla dikkat çekiyor.

time

Time Dergisi tarafından belirlenen en etkili 100 fotoğraf arasında Çin’in başkenti Pekin’deki Tiananmen Meydanı’nda tankların önünde duran adam, Vietnam’da napalm bombasıyla yaralanan kız, ABD başkanı John F. Kennedy’nin vurulma anı, Efsanevi boksör Muhammed Ali’nin zafer anı, Bradley Cooper’ın Oscar ödül töreninde çektiği selfie, Nagazaki’ye atılan atom bombasının oluşturduğu bulut gibi önemli karelerin dışında ‘en etkili 100 fotoğraf’ içinde Arjantinli devrimci Che Guevara’nın yüzü, Amerikalı astronot Neil Armstrong’un Ay’daki yürüyüşü, Demi Moore’un hamileliği ve kendisini ateşe veren Budist rahip de yer aldı.

id545226_1

Cansız bedeni Bodrum sahiline vuran Alan Kurdi‘nin fotoğrafı da en etkili 100 fotoğraf arasına girdi. Time Dergisi,  Alan Kurdi’nin fotoğrafını, dönemin İngiltere Başbakanı David Cameron’ın “Ben bir baba olarak Türkiye sahilindeki o görüntüden çok etkilendim “sözleri eşliğinde yer verdi.

time

En etkili 100 fotoğrafa buradaki link aracılığıyla göz atabilirsiniz.

id545236

>> İlginizi çekebilir; En iyi kameraya sahip telefonlar listesi

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu