GenelMotorsikletOtomobil

Bakan Açıkladı: Motosiklet Fiyatları İçin Düzenleme Yolda

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, motosiklet fiyatkları hakkında bir düzenlemenin yolda olduğunu açıkladı. İşte ayrıntılar...

5 Aralık 2023 16:36

Zam ve fiyat artışları Türkiye gündeminin vazgeçilmez bir parçası oldu. Günümüzde neredeyse her gün bir zam haberiyle karşınıza çıkıyoruz. Özellikle de otomobil fiyatları neredeyse her ay olumsuz yönde güncelleniyor. Ne yazık ki bu durum motosiklet fiyatları için de geçerli.

Araba kadar yüksek vergi dilimlerine sahip olmamasına rağmen fiyatlar konusunda otomobillere meydan okuyor. Ancak bu durum değişecek gibi duruyor. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, konuyla ilgili düzenlemenin yolda olduğunu açıkladı. İşte ayrıntılar…

Motosiklet Fiyatları Düzenlemesi Geliyor!

Bildiğiniz üzere ülkemizde uygulanan zamlar ve kötü piyasa şartları daima doğal nedenlerden dolayı yaşanmıyor. Bazen de sadece fırsatçıların kurbanı oluyoruz. Bu durum geçtiğimiz yıl kontrolden çıkma noktasına geldiğinde bakanlık duruma el atarak 6 ay ve 6 bin kilometre uygulamasını getirdi. Buna göre bir otomobilin ikinci el olarak satılması için bu iki şarttan birini yerine getirmesi zorunlu oldu.

Sondors Metacycle elektrikli motosiklet
Sondors Metacycle elektrikli motosiklet

Düzenleme her ne kadar tüm sorunları çözmese de fırsatçıların önünde bir engel olmayı başardı. Şimdi ise artan motosiklet fiyatları hakkında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, benzer düzenlemenin motosiklet sektörü için de yapılabileceğini söyledi.

Konuyla ilgili Hürriyet’e yaptığı açıklamada Bolat, “Motosiklet de bir otomotiv sektörü aracı. O konuda da çalışıyoruz. Halihazırda yoğun denetimler ve cezai uygulamalar var. Motosikletlere yönelik bir düzenleme noktasında arkadaşlarımız sektör temsilcileriyle birlikte çalışıyor. Orada da fiyat düşüşlerini ve düzeni sağlayacağız” dedi. Düzenlemenin detayları ise şimdilik belirsiz. Ancak gelişmeler için TeknoBurada’yı takipte kalabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oğuz Çakır

Uzun süredir çeşitli platformlarda devam eden teknoloji editörü kariyerime TeknoBurada.Net'te Yazı İşleri Müdürü olarak devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu