The Callisto Protocol Çıkışını Gerçekleştirdi!

Dead Space’in ruhani oyunu The Callisto Protocol çıkışını gerçekleştirdi. Ancak oyun karışık yorumlara sahip. İşte detaylar.

Dead Space tutkunlarının merakla beklediği Striking Distance Studios tarafından geliştirilen bir bilim kurgu aksiyon korku oyunu olan Callisto Protocol bugün satışa çıktı. Oyunun çıkışını gerçekleştirmesi ile Metacritic puanları da belli oldu. Oyun 100 üzerinden 76 puan alan PlayStation 5 için 37 makale de dahil olmak üzere tüm sürümler için 60’tan fazla inceleme yayınlandı. PC ve Xbox sürümlerinin her biri 75 puan aldı.

Genel olarak oyun, atmosferi, modern grafikleri, yüksek kaliteli animasyonu, yeni kaçma mekaniğine sahip dövüş sistemi ile övülürken, korkutucu anların olmaması, düşük düşman çeşitliliği, klişe hikayesi ve PC’deki teknik sorunlar nedeniyle eleştiriliyor.

Çeşitli ve karışık yorumlara sahip olan oyunun PC tarafındaki optimizasyonu için beklemenizde fayda var. Aşağıdan ünlü mecraların oyun ile ilgili olan yorumlarına ulaşabilirsiniz. Oyunun incelemesi ise haftaya sitemizde olacak. Daha detaylı ve net yorumlar için beklemede kalın.

The Callisto Protocol

Callisto Protokolü, Dead Space’in hiç sahip olmadığımız gerçek devamı ve Glen Scofield korku türüne geri dönmek zorunda kaldı.

Jeux Actu (90/100)

Callisto Protokolü bana kabuslar verdi. Bu, yılın en iyi korku oyunu ve hayatta kalma korku türünde parlak yeni bir rakip.

Gfinity (90/100)

Callisto Protokolü, tüm gerilimine rağmen içindeki dehşeti gizleyemez.

Wcftech (72/100)

Kanlı ve gaddar Callisto Protokolü, korku formülüne aykırı değil, bunun yerine tüm kırık klişelerini tehditle bezenmiş karanlık bir bilimkurgu hikayesi anlatmak için kullanıyor.

Bilgisayar Oyuncusu (79/100)

Harika bir bilimkurgu dünyası kuran ve onu kötü savaş görevleriyle yok eden harika görünümlü bir oyun.

OyunlarRadar+ (60/100)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu