AppleGenelGüncel Teknoloji Haberleri

Tepki üstüne tepki geldi.. Apple geri vites attı, özür diledi

Apple, “Let It Go” etkinliğinde tanıttığı yeni iPad’ler için paylaştığı reklam videosunda eleştiri yağmuruna tutuldu. Özür gecikmedi…

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olsanız da, iyi düşündüğünüz bazı stratejiler yerini bulmayabilir. Apple’dan bahsediyoruz. Birkaç gün önce belki de dünyanın en iyi tableti olan OLED ekranlı iPad Pro modelini tanıttı ve üst düzey donanıma sahip bu tableti bizlerle tanıştırdı.

“Let It Go” etkinliği kapsamında duyurulan yeni iPad’ler, şüphesiz her bir detayıyla biz teknoloji tutkunlarını da büyüledi diyebiliriz. Fakat paylaşılan bir reklam filmi Apple fanları dahil olmak üzere binlerce kişiden tepki aldı. Reklam her ne kadar iPad’in yapabileceklerini göstermek istese de, videoda aşağılanan birçok müzik ve sanat dalları eleştirilerin odağında oldu.

Tartışmalı iPad reklamı yayından kaldırıldı

iPad için yayınlanan reklamın adı Crush olarak paylaşıldı. Bu içerikte iPad’in her şeyi tek tek ezdiği, bir tabletin tek başına da bunları yapabileceği iması vurgulandı. 

Ancak izleyiciler Apple ile aynı düşüncede olmadı. Zira videoda yer alan her bir enstrüman sanat ve sanatçıyı temsil ettiği için ayaklar altına alınması izleyicilerin de hoşuna gitmedi. 

Yaşanan hengamenin ardından Apple, yeni iPad Pro için yayınladığı reklam videosu için özür mesajı paylaştı.  Apple’ın pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Tor Myhren (Tor Myhren), reklama ilişkin paylaşımında ise şu sözlere yer verdi:

‘’Apple‘da yaratıcılık DNA’mızda var ve dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı insanları destekleyen ürünler tasarlamak bizim için çok önemli.

Amacımız, kullanıcıları kendilerini çeşitli şekillerde ifade etmeye ve iPad aracılığıyla fikirlerini hayata geçirmeye teşvik etmek. Bu video bu hedefimize ulaşamadığı için üzgünüz.’’

Peki siz Apple’ın yayınladığı reklam filmi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu