Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGooglePixel

Tensor G4, Sürpriz Bir İsim Tarafından Üretilebilir

Tensor G4, sürpriz bir isim tarafından üretilebilir. Google'ın yeni canavarı Pixel 9'a güç verecek olan işlemci için hazırlıklar sürüyor.

Tensor G4, sürpriz bir isim tarafından üretilebilir. Google’ın yeni canavarı Pixel 9’a güç verecek olan işlemci için hazırlıklar sürüyor.

Google’ın Ekim ayında Pixel 8 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor ve telefonlar, henüz piyasaya sürülmemiş Exynos 2400’ü temel alan Tensor G3 yonga setinden güç alacak. Tüm gözler 2023 amiral gemilerindeyken, X hakkında bir rapor – eski adıyla Twitter – 2024 Google Pixel 9 telefonlarına güç verecek yonga setine biraz ışık tuttu.

Tüm söylentiler doğruysa Tensor G4, G3’e oldukça benzeyecek; CPU bir Cortex-X4 ünitesi, A720 ve A520 çekirdeği kullanacak, GPU ise Immortalis-G715 olacak. TSMC ile yapılan anlaşmanın “düşük hacim” nedeniyle başarısız olması nedeniyle SoC, Samsung Foundry tarafından üretilecek.

Tensor G4’ün, Tensor G3 için 4LPP düğümünden bir adım daha ileri olan 4LPP+ süreci üzerine inşa edilmek üzere sözleşme imzalandığı bildiriliyor. Samsung, mevcut 4 nm EUV teknolojisinden farklı olan yeni 4 nm süreciyle ilgili ayrıntıları resmi olarak yayınlamadığı için Plus’ın ne gibi bir fark getireceği henüz açıklanmadı.

Ayrıntılar oldukça az ve dökümhanenin ve çip üzerindeki sistemlerin haber verilmemesi koşuluyla tüm hikaye bir spekülasyon bulutuyla sarmalanmış durumda. Bununla birlikte, Google‘ın kararlılığı, Samsung Foundry’nin sonunda Exynos platformları da dahil olmak üzere aşırı ısınmayan, telefon şirketleri ve müşteriler için daha çekici hale gelen yonga setleri üretmenin bir yolunu bulduğunun bir kanıtı olarak okunabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu