Tecno Spark 20C Kanlı Canlı Ortaya Çıktı

Tecno Spark 20C kanlı canlı ortaya çıktı. Tecno, yeni modellerini kullanıcılarılarla buluşturmaya orta segmentten devam ediyor.

Tecno Spark 20C kanlı canlı ortaya çıktı. Tecno, yeni modellerini kullanıcılarılarla buluşturmaya orta segmentten devam ediyor.

Tecno Spark 20C teknik özellikleri hakkındaki bilgiler, son Geekbench listesi sayesinde zaten halka açık bir forumda mevcut. Ayrıca bir süre önce model adını doğrulayarak Bluetooth SIG’de ortaya çıktı. Kamuya açık sertifikalarda çok sayıda listelemenin ardından cihaz, sızdırılan bazı teknik özellikleri ve ayrıntıları doğrulayarak nihayet FCC’ye Tecno BG7 olarak ulaştı. Çift arka kamera modülünü doğrulayan listede cihazın bazı canlı görüntüleri de ortaya çıktı.

Listede Tecno Spark 20C’nin 18W’a kadar hızlı şarjı destekleyen 4G LTE cihazı olduğu ortaya çıkıyor. Tecno U180TSA Güç adaptörü ile test edilmiş. Akıllı telefon 165mm x 76mm 8 10mm boyutunda. Etiket şemasından cihazın çift arka kamera modülü içerdiği ve 8 GB RAM ve 128 GB depolama seçenekleriyle geldiği sonucuna vardık.

Dahası, canlı görüntüler tasarım yönüne biraz ışık tutuyor. Akıllı telefon, telefonun alt tarafında görüldüğü gibi 3,5 mm ses girişi, USB Type-C bağlantı noktası ve hoparlör ızgarasını taşıyor gibi görünüyor. İlk başta üçlü kamera modülünü görünce şaşırdık ama üçüncü deliğin LED flaşa sahip olduğunu fark ettiğimizde bu sevincimiz azaldı. Telefonun arka tarafında da “Tecno Spark” logosu mevcut. Ayrıca akıllı telefonun sağ tarafında ses seviyesi tuşlarını ve güç düğmesini de görebiliyoruz.

Camon 20 Serisinin (Camon 20 Pro ve 20 Pro Premiere) lansmanı ve yaklaşan Tecno Spark 20C lansmanı ile şirket, orta sınıf segmentteki portföyünü genişletmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Tecno Spark 20C Beklenen Teknik Özellikleri 

Akıllı telefon kısa süre önce Geekbench’te ortaya çıktı ve teknik özellikler ayrıntıları ortaya çıktı. Tecno Spark 20C, 4 GB RAM’e bağlanırken MediaTek’in Oct-Core Helio P35 SoC’si ile tespit edildi. Android 13’ü kutudan çıkar çıkmaz HiOS 13 ile çalıştırıyor. Bağlantıda akıllı telefonun Bluetooth v5.0 ile olduğu görülüyor. Geekbench’teki tek çekirdekli testte 168 puan, çok çekirdekli testte ise 928 puan aldı.

Tecno Spark 20C, halihazırda MediaTek Dimensity 1300 SoC ile dünya çapında perakende satış yapan Tecno Spark 20’ye katılacak. Vanilya Spark 20, 120Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç AMOLED ekranla birlikte geliyor. Rekabetçi özelliklere sahip Spark 20 Pro ve Spar 30 Pro 5G modelleri de bulunmakta.

Yaklaşan Tecno Spark 20C’nin ekran boyutu, kamerası ve piliyle ilgili ayrıntılar gizli kalıyor. Cihazın bu ay sonuna kadar piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Önümüzdeki birkaç gün içinde bazı sızıntılar ve kamuya açık sertifikalar aracılığıyla daha fazla ayrıntı bekleniyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu