Tecno Phantom Ultimate Yapılmayanı Yapmaya Geldi

Tecno Phantom Ultimate adeta gelecekten gelen bir telefon. Katlanabilir telefon pazarına yeni bir soluk getirecek sıra dışı telefona yakından bakalım.

Tecno bugün Ar-Ge laboratuvarlarının en yeni ürününü görücüye çıkardı. Tecno Phantom Ultimate olarak lanse edilen telefon, katlanabilir akıllı telefon pazarında dengeleri değiştirecek. Telefonu sıra dışı yapan ya da gelecekten gelen bir modele dönüştüren özelliği yana doğru uzaması. Bu teknoloji sayesinde telefonun ekranı 1,2-1,3 saniyede 6,55 inçten 7,11 inç’e çıkıyor. Tecno’nun bu ikinci konsept cihazı, yalnızca katlanabilir kısmı dışında Vision V’ye çok benziyor.

Benzer bir telefon hatırlayacak olursanız OPPO tarafından gösterildi. OPPO’nun sunduğu konseptte telefonun yana doğru açılması motorlu bir mekanizma sayesinde sağlanıyordu. Tecno da yine farklı etkinliklerde benzer bir konsept sergiledi, ancak bu modelde telefonun yana doğru açılması elle sağlanabiliyordu. Tecno Ar-Ge ekibi henüz sergilediği yeni modelde bizlere en güncel teknolojileri gösteriyor.

Tecno Phantom Ultimate, sağ üst tarafında bulunan bir düğmeye basıldığında cihazı genişleten tek sürücülü bir motor sistemine sahiptir. Cihaz döndürüldüğünde, 6,55 inçlik basit bir akıllı telefona dönüşüyor ve ekstra ekranı arka tarafta bulunuyor ve Her Zaman Açık Ekran görevi görüyor.

Teknik özelliklere gelince, 7.11 inç büyüklüğündeki ekran, 2.296 x 1.596 piksel çözünürlük sunan bir LTPO AMOLED panel taşıyor. Ekran ayrıca DCI-P3 renk gamını %100 destekliyor.

Telefon sadece 9,93 mm kalınlığında. Tecno’dan yapılan açıklamada telefonun tek elle kolay bir şekilde kullanılabileceği belirtiliyor. Cihazın kayma alanı için koruyucu camı mevcut ve daha iyi kavrama için arka kısımda dokulu bir yapı kullanılıyor.

Üzücü olan durum şu ki, Phantom Ultimate bu noktada sadece bir konsept ve yakın zamanda piyasaya çıkacağına dair hiçbir açıklama yok. Açıkçası, katlanabilir telefonlar alabilmemiz için bazı teknolojik sınırlamaların aşılması gerekiyor ve bunun ne kadar süreceği henüz bilinmiyor.

Evet katlanabilir akıllı telefon pazarı her geçen çeyrek büyüme kaydediyor, ancak fiyatlar göz önüne alındığında hala birçok kullanıcının bu telefonlara erişmesi çok güç.

Tecno markası kısa süre önce ülkemizde de satışa sunulan Tecno Phantom V Fold modeliyle tüm dünyada katlanabilir akıllı telefon pazarında büyük bir çıkış yakaladı. Üst seviye özelikler sunan telefon, ayrıca bu segmentteki en uygun fiyatlı katlanabilir telefon olmayı başardı. Telefonun 12 GB RAM + 256 GB versiyonu ülkemizde 39.999 TL son kullanıcı fiyatıyla listeleniyor.

Başa dön tuşu