Güncel Teknoloji HaberleriOyun KonsoluSonyTeknoloji

Taşınabilir Oyun Konsolu PlayStation Portal Tanıtıldı

Taşınabilir oyun konsoluna giriş yapan Sony, daha önce ‘Q’ olarak adlandırılan oyun konsolu PlayStation Portal modelini tanıttı.

Sony sonunda ‘Project Q’ olarak duyulan oyun konsolu PlayStation Portal’ı duyurdu. Uzaktan oyun oynatma teknolojisini kullanacak bu yeni oyun konsolu Bluetooth bağlantısı bulundurmuyor ve oyunlar WiFi kullanılarak PS5 üzerinden aktarılıyor.

Sony uzaktan oynatma alt yapısını kullandığı Portal’ı şöyle açıklıyor: “Uzaktan Oynama ile PlayStation konsolunuzu yüksek hızlı internet bağlantısı olan her yerden uzaktan kontrol edebilirsiniz. Örneğin hareket halindeyken PS5 ve PS4 oyunlarının keyfini çıkarmak için başka odadaki bir bilgisayarı veya bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.” 

Oyunları Wi-Fi üzerinden PS5’ten Portal’a aktarım sağlayacak bulut sistemiyle birlikte PlayStation Portal’da 1080p 60 FPS çözünürlükte oyunlar oynayabileceksiniz. Yan tarafında iki adet çıkartılabilir DualSense kontrolcü düzeni bulunan Portal’da , bir adet USB-C , bir adet 3,5 mm kulaklık girişi ile üst tarafta hoparlör yer alıyor. Bu yılın sonunda satışa çıkacak uzaktan oyun konsolunun 199 dolar yurtdışı fiyatı bulunuyor.

Sony oyun konsolu Portal ile birlikte iki adet kulaklık tanıttı. Bunlardan birisi kayıpsı ses desteği ile yapay zeka gürültü engelleme özelliğine sahip Pulse Elite kafaüstü modeli. Diğeri ise kulak içi formunda olan Pulse Explore modeli. Fiyat olarak Pulse Elite 150 dolar, Pulse Explore ise 200 dolar. Bu iki kulaklık modeli de Portal gibi sene sonunda çıkacak ve yeni geliştirilen kablosuz ses teknolojisi PlayStation Link ile doğrudan destekli olacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu