Steam, Türk Oyunculuğunun Fişini Çekti

Steam bugün yaptığı bir açıklama ile oyuncuları üzdü. Steam Türk Lirası fiyatlarını dolara çevirmeye hazırlanıyor. Peki şimdi ne olacak?

En yeni oyunlara erişim platformu olan Steam, uzun zamandır yerel fiyatlandırma usülü ile her ne kadar geliştiricilerin toplamda kazanacağı tutarı azaltsa da Türk oyuncu topluluğunun fayda görmesi için çok çabalamıştı fakat ülkemizdeki dengesiz gidişat, Steam‘i bir yere kadar tutabildi. Gelen.bilgiler ve yapılan açıklamlara göre Steam Türk Lirası ile fiyatlabndırma politikasının sonuna gelmiş durumda.

Steam, Artık TL Kullanmayacak

Steam, bugün yayınladığı duyuruya göre artık içerik fiyatlandırmasını Türk Lirası yerine USD (Dolar) ile yapacak. Bilgilendirme sayfasında yazılan bir not ile kullanıcılar ile paylaşıldı. Bu karar özellikle oyun tutkunlarını derinden etkileyecek bir durum. Ülkemizde sürekli değişen dolar kuru Steam‘in böyle bir karar almasını sağladı diye düşünüyoruz ama bunun da yanlış bir strateji olduğunu söylemek gereiyor. Steam bize sorarsanız bu kararı yeniden gözden geçirmeli.

Bir yandan bu karar oyunların fiyatlarının ucuzlamasına da sebebiyet verebilir. Hani bunu da bir kenarda tutalım. Her şerde bir hayır olabilir ama dolar olarak ödeme yapmak demek; kullanıcıların bankalara öcelikle dolar TL çevirisinden bir komisyon ödemeleri anlamı taşıyabilir. Bunu da bir noktada belirtelim. Zira Steam‘in dolar kuru TL’ye hangi kur üzerinden çevrilecek bu da belirsiz bir durum. Mesai saatleri sonrasında dolar kurunun ciddi bir artış gösterdiğini görebiliyoruz. Bankalar ile kapalı çarşı dolar kuru arasında bile fark var. Yani her halukarda Steam üzerinden oyun alacaskanız; bunu gece mesai saatleri sonrasında yapmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bakalım bu açıkalamlar sonrasında oyuncuların tepkileri ne olacak? Biz de heyecanla bekliyoruz…

Vivo X100 Serisi Tanıtım Tarihi Sonunda Açıklandı!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu