AndroidGenel

Stamina Modu, Xperia Z5’e Geri Geldi

Sony, Xperia Z5 serisi modeller için yeni bir güncelleme başlattı. Güncellemenin getirdiği en önemli yenilik Stamina Modu oldu.

Sony’nin Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesinin ardından mobil cihazlardan kaldırdığı pil verimliliği sağlayan Stamina Modu uygulamasını sisteme geri geldi.

Japon teknoloji devi halihazırda Xperia Z5 serisi için 32.2.A.0.224 yapı numarasına sahip yeni bir yazılım güncellemesi başlattı. Söz konusu güncellemenin beraberinde getirdiği en önemli yenilik pil verimliliği sağlayan uygulama oldu.

Yeni yazılım ek olarak nisan ayı güvenlik iyileştirmeleri de içeriyor.  Kilit ekranda güç tuşuna iki defa basarak kamera uygulamasının devreye girmesi güncelleme kapsamında yer alan bir diğer yenilik oldu.

Stamina Modu

Güncelleme ülkemiz Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact kullanıcılarına ulaşmış durumda. Xpreia Z5 Premium içinse yeni güncellemenin birkaç gün içerisinde başlayacağını söyleyebiliriz.

Xperia Z5 serisi için yayınlanan güncelleme size ulaştığı takdirde fark ettiğiniz diğer yenilikleri yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu