SpotifyTeknoloji

Spotify Kazanç Raporlarına Göre Kar Etmeye Başladı!

Son zamanlarda yaptığı zamlarla gündemde olan Spotify açıkladığı kazanç raporlarına bakılırsa işler yolunda gidiyor.

Dünyanın önde gelen dijital müzik sağlayıcısı Spotify, 2023 yılının 3. çeyreğine ait finansal kazanç raporlarını açıkladı. Dünya çapında yaptığı zamlara rağmen karlı bir 3. çeyrek geçiren Spotify, daha da büyüdü.

Spotify Kazanç Raporlarına Göre İşler Tıkırında! Abone Sayısı %16 Arttı

Şirket bir önceki yıla göre önemli ölçüde bir büyüme kaydetti. Yüksek çözünürlüklü müzik dinlemek isteyenlerin neredeyse aklına ilk gelen platform olan Spotify, aktif kullanıcısı sayısını %26 oranında arttırdı. Bu artışla birlikte aktif kullanıcı sayısı 574 milyona ulaştı ve 2 milyon kullanıcı rehberini geride bıraktı.

Platformun gelirinde daha önemli yere sahip olan ücretli abone sayısında ise göz ardı edilemeyecek bir artış bulunuyor. Buna göre önceki yıla göre abone sayısı %16 artarak 226 milyona ulaştı. Hatırlayacağınız üzere Spotify, Hindistan geçtiğimiz günlerde bazı ücretsiz üyelik özelliklerini premium abonelerine özel hale getirdi ve bu durumun kullanıcı kararları üzerinde önemli bir etki yaratacağı düşünülüyordu. Görünüşe göre çok etkilemişe benzemiyor.

Spotift kazanç raporunun önemli bir detayı da toplam gelir bir önceki yıla göre %11 oranında artarak 3,4 milyar Euro’ya ulaştı. Firmanın önceki yılın 3. çeyreğinde aylık aktif kullanıcı sayısı 433 milyon ve toplam abone sayısı ise 188 milyondu.

Ayrıca Spotify’ın kayıpsız bir akış katmanı aracılığıyla kesintisiz müzik dinleme olanağı sağlayan ‘Supreme‘ aboneliği bazı kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Bu üyeliğin çıkış fiyatının 19,99 dolar olacağı söyleniyor.

İşte Spotify Türkiye üyelik fiyatları:

Bireysel Hesap- 39,99 TL

Duo Hesap-54,99 TL ( 2 Premium Hesabı Kullanabilir)

Aile Hesabı- 64,99 TL (6 Hesaba Kadar)

Öğrenci Hesabı- 21,99 TL

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu