İnternet

Spotify, 100 Milyon Kullanıcıyı Aştı

Spotify için önemli bir eşik atlatıldı. Popüler çevrimiçi müzik servisi aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını bildirdi.

Popüler çevrimiçi müzik servisi Spotify aylık kullanıcı sayına açıklık getirdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre aylık aktif kullanıcı sayısı 100 milyonu aşmış durumda.

En fazla aboneye sahip çevrimiçi müzik servisinde aylık ücret ödeyen abone sayısı 30 milyon olarak açıklandı. Müzik servisinin ücretsiz hizmetlerinden faydalanan aylık kullanıcı sayısı ise 70 milyon dolaylarında.

Spotify

Apple Music’in dahil olmasıyla birlikte çevrimiçi müzik servislerinde rekabetin farklı bir boyut kazandığını söyleyebiliriz. Apple Music son açıklanan verilere göre 12 aylık zaman diliminde 15 milyon ücretli aboneye ulaşmış durumda.

Spotify‘nin son dönemde Apple Music ile rekabet adına son dönemde yatırımlarını artırdığını görüyoruz. Şirket ayrıca birçok ülkede aile aboneliklerinde ciddi fiyat indirimleri gerçekleştirdi. Ancak Apple Music’in bir iki yıl içerisinde rakibini geride bırakmasına kesin gözüyle bakılıyor.

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S8 Özellikler Belli Oluyor

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu