Android GüncellemeTeknoloji

Sony’den Android TV sahiplerine müjde!

Mobil dünyasında en iyi güncelleme siciline sahip üreticilerden biri olan Sony, başarısını Android TV tarafında da sürdürecek. Kısa süre önce 2015 ve 2016 model Android tabanlı televizyonlar için Android 6.0 güncellemesini başlatan Japon üretici, aynı TV modelleri için Android TV 7.0 güncellemesini de yayınlayacağını açıkladı.

Android TV

Konuya ilişkin açıklama Sony Ürün Planlama Müdürü Motoi Kawamura’dan geldi. CES 2017 etkinliğinde Android 7.0 işletim sistemiyle çalışan ZD9 televizyon serisini duyuran Sony, 2015 ve 2016 yılında duyurduğu tüm akıllı televizyonları 7.0 sürümüne yükseltecek. Ancak güncelleme takviminin ise henüz netlik kazanmadığını belirtelim.

Android TV 7.0 ile gelen yenikler ise şunlar olacak; Aynı anda iki kanalın görüntülenmesini sağlayan picture-in-picture özelliği, birden fazla hesap yönetimi, çoklu uygulama çalıştırmak için menü, kayıt için bir uygulama, daha iyi HDR desteği, Vulkan 3D motoru, hata düzeltmeleri ve performans artışı.

>> İlginizi çekebilir; Daha güçlü Huawei Mate 9 satışa sunuldu!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu