Sony Xperia 5 IV Kompakt Bir Yapıda Olacak

Sony’nin yeni amiral gemisi modeli Sony Xperia 5 IV hakkında yeni detaylar geldi. Bu telefon kompakt bir yapıda olacak. İşte detaylar.

Sony yoluna emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor. Firma yakında karşımıza Sony Xperia 5 IV ile çıkacak. Telefonun tanıtımına günler kala cihaz hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı. ABD Federal İletişim Komisyonu tarafından onaylanan Sony Xperia 5 IV, şimdi de popüler test uygulaması Geekbench’in veri tabanında yer aldı.

Geekbench, akıllı telefonun en yeni Snapdragon 8 Plus Gen 1 ile değil, Snapdragon 8 Gen 1 ile donatıldığını doğruluyor. Test edilen yeni cihaz 8 GB RAM’e sahip olacak. Performans testinde bu telefon tek iş parçacıklı bölümden 1152 puan ve çok iş parçacıklı bölümden 3304 puan almayı başardı.

Sony Xperia 5 IV’ün 6.04 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli ekrana ve 67.1 mm genişliğinde ve 155.74 mm yüksekliğinde bir gövdeye sahip olduğu söyleniyor. Bu, 69,9 mm gövde genişliği ve 6,28 inç ekran köşegeniyle Xiaomi Mi 12S’den daha küçük. Yani, telefonu tek elle kontrol etmek çok kolay olacak.

Sony Xperia 5 IV

Sony’nin yeni canavarı, 12 megapiksel çözünürlüğe sahip üç görüntü sensörü ile gelecek. Bunlar Sony IMX557, Sony IMX363 ve Sony IMX663 şeklinde konumlandırılacak. Telefon 3,5 mm kulaklık jakına sahip olacak ve Wi-Fi 6’yı destekleyecek. Fiyat açısından Sony’nin nasıl bir yol izleyeceğini kestirmek güç. Bakalım bu canavar uygun fiyatlı olup herkesi şaşırtabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu