GenelOyun KonsoluPlayStation

Türkiye’de Tam 4 Kat Daha Pahalı! Sony Playstation Portal Fiyatı Dudak Uçuklattı

Sony'nin kısa süre önce tanıttığı PlayStation Portal, Türkiye'de normal fiyatının tam dört kat fazlasına satılıyor.

6 Aralık 2023 20:34

Dokuzuncu nesil konsol savaşları tüm hızıyla devam ediyor. Bir yandan Sony, PlayStation 5 ile diğer yandan da Microsoft, Xbox Series S ve X modelleriyle daha fazla kullanıcıya ulaşmak için kıyasıya mücadele ediyor. Ancak bu nesilde sadece en iyi konsola ve özel oyunlara sahip olmak yetmiyor. Asla kullanmayacağınız ek aksesuarlar ve yan ürünler günümüzün olmazsa olmazı. Bu doğrultuda Sony, bir süre önce Nintendo Switch deneyimi  sunan PlayStation Portal isimli el cihazını tanıttı. Ancak ürünün Türkiye’deki fiyatı ise dudak uçuklattı.

Sony Playstation Portal, Türkiye’de Dört Kat Daha Pahalı

2017’de çıkan Nintendo Switch’in başarısının ardından tüm dünya el konsolu üretmek için çalışmalara başladı. Steam Deck ve Lenovo Legion Go gibi ürünler de bu çalışmaların sonucu olarak ortaya çıktı. Ancak tüm dünya Sony’nin PSP’nin devamı niteliğinde olan bir el konsolu üretmesini bekledi. Bu beklenti birkaç ay önce nihayet karşılık buldu ve PlayStation Portal isimli yeni cihazını duyurdu.

PlayStation Portal

Buna el konsolu demiyoruz çünkü PlayStation Portal tam olarak bir konsol değil. Özünde gelişmiş bir Dualsense olan bu cihaz, uzaktan PS5’e bağlanarak oyunları oynamanızı sağlıyor. Elbette ki fiyatı da bununla doğru orantılı olarak 200$’ın altında. Yani yaklaşık 5.800 TL. Peki bu “el konsolu” Türkiye’de ne kadar satılıyor.

Hepsiburada’ya baktığımızda Türkiye’de resmi olarak satılmayan PlayStation Portal’ın 20 bin TL ve hatta daha da fazlasına satıldığını görüyoruz. Elbette ki ticaretin doğasında olan ihracat da kar ile yapılması gereken bir iş. Ancak neredeyse dört katı fiyatına satılmasının pek de normal olmadığını söylemek mümkün.

Ürünün resmi olarak ülkemizde satılıp satılmayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oğuz Çakır

Uzun süredir çeşitli platformlarda devam eden teknoloji editörü kariyerime TeknoBurada.Net'te Yazı İşleri Müdürü olarak devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu