GenelOyun Konsolu

Sony’nin Dakikada Kaç Tane PlayStation 5 Sattığı Belli Oldu!

Sony'nin bir dakika içerisinde kaç tane PlayStation 5 sattığı ortaya çıktı. İşte şirketin rakiplerini ezen başarısı.

Dokuzuncu nesil konsol savaşları tüm hızıyla devam ediyor. Sony, Microsoft ve Nintendo, daha çok ürün satmak ve mümkün olduğunca çok kullanıcıya ulaşmak için kıyasıya mücadele ediyor. Ancak söz konusu yarışı uzun zamandır uyguladığı özel oyun stratejisi sayesinde on milyonlarca kullanıcıya ulaşan Sony kazanıyor. Üstelik şirketin açıkladığı son PlayStation 5 satış rakamlarına göre bu strateji eskimiyor.

Sony, PlayStation 5 Satışlarında 50 Milyon Barajını Aştı

Sony PlayStation 5 ile oyun konsolu pazarında fırtınalar estiriyor. Üstelik Xbox’ın elindeki oyun stüdyoları ve Game Pass servisine rağmen bir türlü yeterli sayıda özel oyunu piyasaya sürememesi ve Nintendo Switch 2’nin hala çıkmamış olması şirketin işini kolaylaştırıyor. Elbette ki bu durum raporlara da yansıyor. Şirket, geçtiğimiz ay Temmuz ayında 40 milyon PS5 sattıklarını açıklamıştı. Şimdi ise bu sayının 50 milyona ulaştığını açıkladı.

playstation 5
playstation 5

Üstelik daha tatil sezonuna yeni girdik. Şirketin bu dönemki alışveriş çılgınlığından faydalanması ve bu sayıyı daha da artırması bekleniyor. Yine de gelecekte olacakları bir kenara bırakırsak ve olmuş olanları konuşacak olursak karşımıza inanılmaz bir tablo çıkıyor. Yaklaşık 120 günde Sony’nin 10 milyon PlayStation 5 satması oldukça büyük bir başarı.

Eğer Sony’nin son iki açıklamasının tarihini baz alırsak ve aradaki farkı 120 dakika olarak belirlersek, her saat başı satılan PlayStation 5 sayısını yaklaşık 3.472 adet olarak belirleyebiliriz. Eğer bunu dakikaya indirgeyecek olursak ise 208 konsol elde ediyoruz. Bu herhangi bir şirket için inanılmaz büyük bir başarı. Elbette ki Sony detaylı bir rapor yayınlamadığı için rakamlar gerçekle küçük değişkenlik gösterebilir.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu