GündemMobirollerSosyal Medya

SON DAKİKA: İngiltere Kraliçesi Elizabeth Hayatını Kaybetti

Son dakika gelişmesiyle birlikte İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in hayatını kaybettiği aktarıldı. İşte detaylar.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, bugün tıbbı gözetim altına alınmıştı. Buckingham Sarayı, “Kraliçe’nin doktorları majestelerinin sağlığı konusunda endişeli ve tıbbi gözetim altında kalmasını tavsiye etti” açıklamalarında bulunmuştu. Ancak son dakika gelişmesiyle birlikte, kraliçenin hayatını kaybettiği İngiltere devlet yayını tarafından açıklandı.

Kraliçe Elizabeth 96 Yaşında Hayatını Kaybetti

Kraliçe Elizabeth, Kral VI. George ve Kraliçe Elizabeth olacak olan York Dükü ve Düşesi’nin büyük kızı olarak Londra’da doğmuştu. 1947 yılında Edinburgh Dükü Philip ile evlenen Kraliçe’nin Charles, Anne Andrew ve Edward isimli dört çocuğu olmuştu.

2 Haziran 1953 tarihinde taç giyen Kraliçe Elizabeth, tam olarak 70 yıldır görevdeydi. Onlarca savaş, başbakan ve hükümet gören Kraliçe görevine hiç ara vermeden devam etti. Ancak son zamanlarda Kraliçe’nin sağlığından endişe duyuluyordu.

Bugün tıbbı gözetim altına alınan Kraliçe Elizabeth’in sağlığı konusunda doktorlar, büyük endişe duyuyordu. İngiltere Başbakanı Truss ise “Bütün ülke bu öğle vakti Buckingham Sarayı’ndan gelen haberler nedeniyle derinden endişe duyuyor. Benim düşüncelerim ve Birleşik Krallık’taki insanların düşünceleri şu anda Majesteleri Kraliçe ve ailesiyle birlikte. Kraliçe’nin sağlığı konusunda gelecek haberleri bekliyoruz” açıklamalarında bulunmuştu.

Ancak acı haber az önce geldi. İngiltere devlet yayını, Kraliçe Elizabeth’in 08.09.2022 tarihinde hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu açıklamayla birlikte Birleşik Krallık ve Kraliçe’yi seven herkes yasa boğuldu.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu