Dizüstü BilgisayarGüncel Teknoloji HaberleriMicrosoftTeknoloji

Snapdragon X Elite ve X Plus İşlemcili Microsoft Surface Pro ve Surface Laptop Modelleri Tanıtıldı

M3 işlemcili Macbook Air'den daha hızlı olan yeni Snapdragon X Elite ve X Plus işlemcili Microsoft Surface Laptop ve Surface Pro tanıtıldı.

Microsoft düzenlediği geniş kapsamlı lansman ile yapay zeka bilgisayarlarını duyurdu. ARM tabanlı Snapdragon X Elite ve X Plus işlemcili Surface Laptop ve Surface Pro modelleri tanıtıldı. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Surface Pro 10 ve Surface Laptop 6 modelleri işletmelere yönelikti. Şimdi tanıtılan modeller ise bireysel kullanıcılara ve tüketicilere yönelik.

Surface Pro Snapdragon X Elite

Snapdragon X Elite  İşlemcili Microsoft Surface Pro ve Surface Laptop Modelleri M3 Macbook’tan Bile Hızlı

Yeni Surface Pro modeli, hem X Elite hem de X Plus işlemcisine sahip. Ayrıca Qualcoom’un Hexagon NPU tarafından desteklenerek yapay zeka görevlerinin üstesinden gelebiliyor. Surface Pro 9’dan %90 daha hızlı olan yeni Surface Pro, 2 adet USB 4 bağlantı noktası ile geliyor. 3 adede kadar harici 4K ekran desteği bulunan Surface Pro, 13 inçlik OLED ekrana sahip. Wi-Fi 7 desteği ve isteğe bağlı satın alınabilen 5G bağlantısının yanında Bluetooth v5.4’ü bünyesinde bulunduruyor.

AI destekli Windows Studio Efektlerine sahip HD ön kamera ve 4K video çekebilen 10 megapiksel HD arka kamera ile geliyor. 16 ve 32 GB LPDDR5X RAM ile gelen cihazın 256 GB, 512 GB veya 1 TB çıkarılabilir Gen 4 SSD depolaması bulunuyor. Dolby Atmos destekli hoparlörler 2W gücünde. Cihaz 65W’a kadar desteklemesine rağmen kutudan 39W hızlı şarj ile çıkıyor.

Surface Pro Snapdragon X Elite ve X Plus

%72 oranında geri dönüştürülmüş malzemeden yapılan Surface Pro, 165 derecelik dönebilen menteşe sistemine sahip. Mükemmel bir yazım ve çizim deneyimi sunan Surface Slim Pen AI deneyimleri, Sıfır Kuvvetli mürekkepleme, hassas gölgeleme, 4.096 basınç hassasiyeti noktası ve yerleşik bir dokunsal motora sahip.

Gelelim 7. nesil Surface Laptop modeline. 13,8 inç ve 15 olarak iki boyutta gelen PixelSense dokunmatik ekrana sahip cihaz, 120Hz yenileme hızı, HDR, Dolby Vision IQ ve Uyarlanabilir Renk Teknolojisi’ne sahip. Abisi Surface Pro gibi ARM tabanlı X Elite ve X Plus işlemcileriyle destekleniyor. Selefi Laptop 5’ten %86 daha hızlı olan cihazın üç adede kadar 4K harici ekran desteği bulunuyor. 13 inçlik modelde 39W hızlı şarj ile geliyor ve 20 saate kadar pil ömrü sunabiliyor. 15 inçlik modelde ise 65W adaptör ve 22 saatlik pil ömrü bulunuyor.

Surface Laptop Snapdragon X Elite

16 GB veya 32 GB LPDDR5x RAM’den güç alan Surface Laptop, 256 GB, 512 GB veya 1 TB çıkarılabilir Gen 4 SSD ile birleştirildi. Hoparlör ve kamera yetenekleri Surface Pro ile aynı özelliklerde.

Surface Laptop Snapdragon X Elite ve X Plus

Her iki model de 999 dolardan başlıyor ve Microsoft.com’da ön siparişe açılmış durumda. 18 Haziran itibariyle satışa sunulacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu