Snapdragon S7 Serisi Kablosuz Kulaklıkları Değiştirecek

Snapdragon S7 serisi kablosuz kulaklıkları değiştirecek. Qualcomm, mobil tarafta her şeyi tamamen yenilemek istiyor gibi duruyor.

Qualcomm tarafından Hawaii’de düzenlenen Snapdragon Zirvesi‘nde, dizüstü bilgisayarlar için Snapdragon 8 Gen 3 ve Snapdragon X Elite yonga setinin yanı sıra, gelecekteki TWS kulak içi kulaklıklara, kulaklıklara ve hoparlörlere güç sağlayacak en yeni ses yongaları Snapdragon S7 serisi de tanıtıldı.

Bluetooth 5.4’e sahip Qualcomm Snapdragon S7 serisi ses platformlarıyla tanışın. Qualcomm, S7 serisi ile bir sonraki kulaklık çiftinize mikro güçlü Wi-Fi (29 Mbps’ye kadar hız sağlayabilen) getirerek kapsama alanını “bugün sadece Bluetooth kullanarak mümkün olanın çok ötesine” genişletmek için Qualcomm‘a göre kesintisiz geçiş sağlıyor.

Şirket, yalnızca Bluetooth işlevselliğinin sınırlarına ulaşacağı yerlerde, müzik dinlerken ve arama yaparken evinizde, herhangi bir binada veya kampüste dolaşabileceğinizi vaat ediyor.

S7 ve S7 Pro, “önceki nesil platformlara”, yani S5 Gen 2’ye göre “altı kat daha fazla işlem gücü, neredeyse 100 kat daha fazla yapay zeka gücü” (özel Mikro NPU yapay zeka motorunun kullanımı sayesinde) sunuyor. Gelecekteki kulaklıklarda, hoparlörlerde ve kulakiçi kulaklıklarda yapay zekadan kaçabilmeye güvenmiyoruz.

Qualcomm’a göre bu iki ses platformu “cihaz içi yapay zekayı benzersiz düzeyde kullanıyor ve” bu, “işitme geliştirme teknolojilerinin gün boyunca kullanıcı ihtiyaçlarını anlayarak ve bunlara uyum sağlayarak daha kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunmasına” yardımcı olacak.

ANC modları arasında otomatik geçiş, ki bu zaten kulaklıklarda mevcut olan bir şey, umarız bu sadece daha iyi olduğu anlamına geliyordur. ANC’den bahsetmişken, artık “4. Nesil” ve her zamankinden daha iyi olması gerekiyor.

Kartta “çoklu DSP çekirdeği” ve yine S5 Gen 2 ile karşılaştırıldığında bellekte %300 artışla desteklenen bir sensör hub’ı var. S7 Pro ayrıca 192kHz çok kanallı kayıpsız müzik akışını ve geliştirilmiş çok kanallı desteği de içeriyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu