Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriSnapdragon

Snapdragon 8 Gen 4 Oyun Performansında Büyük Artış Sunacak

Snapdragon 8 Gen 4 hakkında oyun performansı tarafında iddialı bir bilgi geldi. İşlemci, yüksek grafiklerde yüksek performans sunacak.

Sektörün tanınmış kaynağı Digital Chat Station’dan gelen bir sızıntıya göre, Qualcomm’un yakında çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti, ümit verici bir performans seviyesiyle zamanında piyasaya sürülme yolunda görünüyor.

Sızıntı, 8 Gen 4’ün, grafiksel olarak zorlu bir mobil oyun olan Genshin Impact’i doğal 1080p çözünürlükte çalıştırmayı başarabileceğini gösteriyor.

Sızıntıda herhangi bir spesifik kıyaslama puanı belirtilmese de bu, çipin grafik ağırlıklı uygulamaları yönetme becerisini gösteriyor.

Digital Chat Station ayrıca 1 Ekim’e denk gelen Çin Ulusal Günü tatilinin ardından 8 Gen 4’ü içeren yeni telefonların “bir dalga olacağını” da ima ediyor. Qualcomm’un yeni çipi Ekim ayında piyasaya sürmesi beklendiğinden bu sızıntı daha önceki bilgilerle örtüşüyor.

Söylentiler, yeni çiple piyasaya çıkacak ilk cihazın Xiaomi 15 serisi akıllı telefon olabileceğini öne sürüyor. Bunu K80 serisi için Redmi ve yakında çıkacak olan OnePlus 13 akıllı telefonu için OnePlus takip edebilir.

Ek olarak, 8 Gen 4’ün kıyaslama puanları da sürekli olarak artıyor. Yakın zamanda AnTuTu çalıştıran 8 Gen 4’e sahip bir cihazın 1.769.083 puan aldığı görüldü. Ancak puan mevcut nesil Snapdragon 8 Gen 3’ün altına düşüyor.

Ancak bu durum işlemcinin mühendislik örneğine atfediliyor ve çip aynı zamanda test sırasında yoğun CPU kısıtlamasıyla karşı karşıya kalıyordu, bu da beklenenden düşük performansın bir başka nedeni.

Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisinin gerçek yeteneklerinin daha net bir resmini elde etmek için Qualcomm‘un nihai ürünü açıklamasını ve bağımsız incelemeleri beklememiz gerekecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu