Snapdragon 8 Gen 3’ün AnTuTu Puanı İnanılmaz Görünüyor

Snapdragon 8 Gen 3, AnTuTu testinde 1.7 milyon puanla geçilmesi zor bir skora imza attı. İşlemci ekim ayında tanıtılacak.

Qualcomm’un bir sonraki amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3, 24 Ekim tarihinde gerçekleşecek Snapdragon Teknoloji Zirvesinde tanıtılacak. Duyuru tarihi için daha önümüzde dört aylık bir süre olmasına rağmen Snapdragon 8 Gen 3’ün AnTuTu skoru şimdiden sızdırıldı.

İşlemci, 1.771.106 gibi etkileyici bir yüksek puana ulaşıyor. Bu erken aşama geliştirme puanı yalnızca referans amaçlı olmasına ve seri üretilen cihazların performansını temsil etmemesine rağmen, Qualcomm‘un yakında çıkacak amiral gemisi çipinin potansiyeline bir bakış sunuyor. Snapdragon 8 Gen 2, MediaTek ve Apple gibi diğer endüstri devleriyle karşılaştırıldığında, Snapdragon 8 Gen3 mobil işlemci sektöründe devrim yaratmaya kararlı görünüyor.

Güvenilir bir kaynağa göre Qualcomm SM8650 başka bir ifadeyle Snapdragon 8 Gen 3’ün Geekbench 5 puanları da aynı derecede etkileyici görünüyor. İşlemci, tek çekirdek 1700, çoklu çekirdekte ise 6600 puanlar elde ediyor. Bu ön sonuçlar, çipin ilk aşamalarında bile çok güçlü olacağının göstergeleri.

Snapdragon 8 Gen 3 Özellikleri

Qualcomm’un 24 Ekim’deki Snapdragon Teknoloji Zirvesi yaklaşırken heyecan artmaya devam ediyor. Merakla beklenen Snapdragon 8 Gen3’ün etkinlik sırasında ilk kez sahneye çıkması bekleniyor. Raporlara göre çip, TSMC’nin N4P süreci üzerine inşa edilecek ve 1+5+2 üç kümeli tasarıma sahip olacak. İşlemci, etkileyici bir 10MB L3 önbellek, 1 Cortex X4 süper çekirdek, 5 Cortex A720 büyük çekirdek, 2 Cortex A520 küçük çekirdek ve güçlü Adreno 750 GPU’ya sahip olacak.

Snapdragon 8 Gen3 işlemci birimi Xiaomi, vivo, iQOO, Redmi, OnePlus ve realme gibi önde gelen markaların amiral gemisi modellerinde yer alacak. Xiaomi 14 serisi, vivo X100 serisi, iQOO 12 serisi, Redmi K70 serisi, OnePlus 12 ve realme GT5, kasım ayında Snapdragon 8 Gen3 çipiyle piyasaya sürülecek ilk telefonlar arasında yer alıyor.

Başa dön tuşu