Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriQualcomm

Snapdragon 8+ Gen 2 İşlemcili Telefonlar Belli Oldu

Qualcomm yılın ikinci yarısı için Snapdragon 8+ Gen 2 yonga setini hazırlıyor. Bu işlemciyi kullanacak markalar şimdiden açıklandı.

Qualcomm geleneği bozmayarak mevcut amiral gemisi işlemcinin Plus versiyonunu yılın ikinci yarısı için duyuracak. Snapdragon 8+ Gen 2, öncülüyle kıyaslandığında esasen hız aşırtılmış bir versiyon olacaktır.

Digital Chat Station adlı hesap Snapdragon 8+ Gen 2’nin şu an Xiaomi, Meizu, OPPO ve iQOO dahil olmak üzere önde gelen Çinli markalar tarafından test edildiğini aktardı. Kaynağa göre 2023’ün üçüncü çeyreğinde çıkış yapması beklenen iQOO 11s, Snapdragon 8+ Gen2 yonga setini kullanan ilk telefon olacak. Buna ek olarak Redmi K60 Ultra modelinin de yine aynı işlemciye sahip olacağı bildiriliyor.

Hangi OPPO akıllı telefonun Snapdragon 8+ Gen 2’yi kullanacağı belirsizliğini korurken, sızan bilgiler Realme GT Neo 6’nın bu güçlü yonga setini kullanan cihazlardan biri olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, OnePlus Ace 2 Pro’nun gelecek sürümünde de yine Snapdragon 8+ Gen 2’yi görebiliriz.

Yakın zamanlı bir raporda, daha önce Samsung telefonlarına özel olan Snapdragon 8 Gen 2’nin daha hızlı versiyonun artık diğer markalar tarafından da kullanılabileceği belirtildi. Burada sözü edilen işlemcinin Snapdragon 8+ Gen2 olduğu tahmin ediliyor.

Samsung’un Galaxy S23 serisinde kullanılan Snapdragon 8 Gen2 işlemci versiyonu, standart Snapdragon 8 Gen2 yongasına kıyasla %5 daha hızlı CPU, %5,7 daha hızlı GPU ve gelişmiş AI işleme özelliğine sahip.

Hız aşırtılmış Snapdragon 8 Gen 2’nin gerçek gücünü Çinli amiral gemisi modellerle göstereceğini söyleyebiliriz. Markaların daha büyük soğutma sistemiyleriyle sunacağı işlemci muhtemelen birçok telefonu AnTuTu’da zirveye taşıyacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu