Güncel Teknoloji HaberleriSnapdragon

Snapdragon 6s Gen 3 Çok Tanıdık Çıktı

Snapdragon 6s Gen 3, yakın zamanda resmen tanıtılmıştı. Fakat görünüşe göre yepyeni bir işlemciden bahsetmiyoruz.

Geçtiğimiz hafta Qualcomm, Snapdragon 6s Gen 3 yonga setini sessizce tanıtmıştı ve bu yonga setinin 2021’deki Snapdragon 695’e şaşırtıcı derecede benzemesi nedeniyle bu konuda şüpheler vardı.

Bazı gerçekler ortaya çıktı. Qualcomm, Android Authority’ye “Snapdragon 6s Gen 3’ün, Snapdragon 695’in gelişmiş CPU, GPU ve AI performansları sunan geliştirilmiş bir sürümü olduğunu” doğruladı. Bu ifadenin son sözündeki hatayı bir kenara bırakırsak, bu, CPU saat hızındaki artışın yanı sıra, Qualcomm’un GPU ve AI özelliklerini de bazı şekillerde iyileştirdiği anlamına geliyor. daha fazla ayrıntı vermedi.

Bunların hepsi güzel ve hoş, ancak üç yıllık bir yonga setini farklı bir adla yeniden piyasaya sürmek, insanların kafalarını karmaşık adlandırma şemasının yarattığından daha da fazla karıştırmanın ”harika” bir yolu.

Yine de, şu ana kadar geçerliliğini koruyan bir ipucu var: “s” en zayıf olanı, sonra “normal” sayı gelir, ardından “+” en iyisidir. Bu kısayolun ne kadar süreyle çalışmaya devam edeceğini kesin olarak söyleyemeyiz, ancak şimdilik onu kullanabilirsiniz. Ve Snapdragon 6s Gen 3 kullanan bir cihaz gördüğünüzde onun kılık değiştirmiş bir Snapdragon 695 olduğunu unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu