GenelGüncel Teknoloji HaberleriMicrosoftTablet

Skype’ın gerçek zamanlı çeviri özelliği mobil ve sabit hatlarda kullanımda!

Microsoft’un 2014 yılında Skype uygulaması için hayata geçirdiği gerçek zamanlı çeviri özelliğinin kullanım alanı daha da genişletildi. Daha önce Skype’tan Skype’a yapılan aramalarda kullanılabilen gerçek zamanlı çeviri özelliği artık mobil ve sabit hat aramalarında da kullanılabilecek.

Yurt dışı ile sık sık iletişimde olan kişi ve kurumlara yeni bir iletişim deneyimi sunacak gerçek zamanlı çevirmen özelliğini kullanabilmeniz için Windows Insider programına kayıt yaptırmanız gerekiyor. Skype’ın en güncel sürümü (önizleme sürümü) ve kredi, çevirmeni kullanabilmek için gerekli olan diğer şartlar.

Skype

Gerekli şartları oluşturduktan sonra Skype aracılığıyla gerçek zamanlı çeviri özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Karşı taraf ile bağlantı sağladıktan sonra çevirinin gerçekleşmesini istediğiniz dili seçmeniz gerekiyor. Konuşma kayıt altına alındıktan sonra tercüme ediliyor ve karşı tarafa iletiliyor.

Skype gerçek zamanlı çeviri hangi dilleri destekliyor?

Skype içerisinde yer alan çeviri motoru şu an için İngilizce, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Çince (Mandarin), Portekizce (Brezilya), Arapça ve Rusça dillerini destekliyor. İlk gelen çeviri deneyimlerine baktığımızda ufak tefek hatalar yaşanıyor olsa da, kullanıcıların büyük bölümü gerçek zamanlı çeviri özelliğinin iyi iş çıkardığını düşünüyor.

>> İlginizi çekebilir; Kaç adet Galaxy Note 7 iade edildi?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu