Teknoloji

Seagate 10TB Harddisk Çıkarıyor

Uzun zamandır serverlar için kullanılan 10 TB’lık depolama alanına sahip harddiskler Seagate ile ev kullanıcılarına açılıyor.

Eğer sizde oyunlardan 4K videolardan oluşan koleksiyonunuza yer arıyorsanız Seagate sizi düşünüyor. Firma tarafından çıkarılan üç farklı modelin ana amacı ağ üzerinde ya da kapalı devre kamera sistemlerinde kullanılması ama bu yine de kişisel bilgisayarda kullanılmayacağı anlamına gelmiyor.

Çok Farkı Yok 

Seagate tarafından üretilen yeni Barracuda Pro devasa depolama kapasitesi dışında aslında bilindik özelliklere sahip. Standart olarak 3.5 inç boyutunda ve 7200 rpm dönüş hızında. Ancak bir bilgisayara takıldığında kesinlikle fark yaratabilir.

İlginizi Çekebilir: Fiyat/Performans Canavarı: ZTE ZMax Pro

Ucuz Olmayacak

10 TB kapasiteye sahip Barracuda Pro 535 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Yani 8TB yerine biraz daha parayla alınabilir. Tabi tek bir diskte bu kadar yere ihtiyacınız varsa. Helyum kapsüle sahip diskin 5 yıllık bir garanti süresi var.

Twitter GIF Boyutunu Yükseltti
twitter-teknoburada
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu