Sanal Gerçeklik Deneyimi Chrome’a Geliyor

Google’dan önemli bir sanal gerçeklik hamlesi geldi. Arama motoru devi Chrome’a WebVR özelliğini getirmeye hazırlanıyor. WebVR ne işe yarayacak?

Android Nougat sürümü üzerine inşa edilen Daydream VR, Google’ın sanal gerçeklik kategorisindeki yatırımlarının aralıksız süreceğini net bir şekilde ortaya koydu. Cardboard’un aksine daha gelişmiş bir VR deneyimi sunacak Daydream VR platformuna HTC, LG, Samsung, Xiaomi, Huawei, ZTE, Asus ve Alcatel destek sunacaklarını resmen açıkladı.

sanal gerçeklik

Chrome’da Sanal Gerçeklik Dönemi

Arama motoru devinin VR noktasında sunduğu bir diğer önemli gelişme ise Chrome tarayıcısına WebVR özelliğini getirmesi oldu. Bu hamle şu anlama geliyor: Kullanıcılar artık Chrome tarayıcısı aracılığıyla VR destekli web sitelerini gezebilecek.

Söz konusu özellik şimdilik Chrome Beta uygulamasında kullanılabiliyor. Ancak yenilik her zaman olduğu gibi bir süre sonra standart Chrome uygulamasında da kullanılabilir hale getirilecektir.

Samsung’un Gear VR için kullanıma sunduğu bir tarayıcı mevcut, ancak bu tarayıcı sadece Gear VR başlıklarla uyumlu. Google Chrome ise çok daha geniş yelpazede başlığa destek sunacak.

>> İlginizi çekebilir; LG X Screen Kutu Açılışı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu