Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriSamsungTeknoloji

Samsung yeni patenti ile olay yaratacak

Samsung için 2016 yılı pek iyi geçmedi diyebiliriz ama aslında bir noktada da diyemeyiz. Galaxy Note 7‘de yaşanan geri toplama vakıaları firmanın prestijini sarssa da farklı üreticilerin telefonlarında yaşadıkları kronik sorunları kabul etmeyişleri tek kelimeyle Samsung‘un kullanıcıların gözünde değerini artırdı. Samsung çok farklı bir yapıya sahip. Ekran şirketi, yonga seti üretim şirketi, pil şirketi gibi onlarca küçük işletmenin bir araya gelmesinden oluşan bu yapı Note 7‘den zarar etse de tüm ekosistemden kar elde etti. Özellikle yonga seti üretimini 10 Nanometre‘ye düşüren Samsung‘un peşinden tüm mobil sektörün koştuğunu görüyoruz. Samsung geleceğe yatırım yaparak yoluna devam ederken ilginç patentler de alıyor. Geçtiğimiz günlerde aldığı bükülebilir kapaklı telefon ile oldukça fazla konuşulan Güney Koreli üretici Samsung yeni patenti ile daha fazla dikkat çekecek diye düşünüyoruz.

Samsung yeni patenti
Samsung yeni patenti

Samsung yeni patenti ile bize ne sunuyor?

Bu patent oldukça ilginç bir patent zira ekranın kendi kendine bükülmesinin sağlandığı bir bütünlük görüyoruz. Yani telefon çaldığında kapaklı telefonun kapağı kendi kendine açılacak telefon konuşması bittiğinde ise kendi kendine kapanabilecek; ya da daha farklı bir işleve sahip olacak.

samsung-patent-ekran

Samsung’un yeni nesi ekranında panelin katmanlarından birine esnek bir madde eklendiğini düşünüyoruz. Patent belgelerinde, polietilen naftalat (PEN), polikarbonat (PC), poliarilat (PAR), polieterimid (PEI), polietersülfon (PES) ve / veya poliimid (PI) kullanıldığını anlıyoruz. Samsung önümüzdeki yıllarda telefon kullanma alışkanlığımızı kökten değiştirecek…

Samsung Project Valley hayata geçiyor mu?

Project Valley
Project Valley
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu