DonanımGüncel Teknoloji HaberleriOtomobilSamsungTeknoloji

Samsung ve Audi’den dev ortaklık!

Yapay zeka destekli otomobiller için Nvidia ile güçlerini birleştiren Alman otomobil devi Audi, araç içi sistemlerde kullanacağı yonga seti içinse Samsung ile ortaklığa gidiyor. Daha önce şirket tarafından üretilen DRAM yongaları veya gömülü multimedya kartı (eMMC) gibi yarı iletken donanımları araçlarında kullanacağını açıklayan Audi, bu defa Samsung’dan Exynos işlemciler tedarik edecek. Samsung, 2018 yılından itibaren Audi’ye Exynos işlemciler sağlayacak.

Samsung

Sektörden gelen haberlere göre Exynos 8890 ya da Exynos 8895 gibi güncel işlemciler yerine daha eski 20 nm üretim tekniğe sahip işlemcilerin tedariki Audi’ye sağlanacak.

Samsung otomotiv sektöründe daha iddialı olacak

Anlaşmanın şu an için emekleme aşamasında olduğu ve görüşmelerin hala devam ettiği gelen bilgiler arasında. Mobil çip tasarımı ve üretiminde dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olan Samsung’un etkisini gelecek yıl gösterecek anlaşma ile birlikte otomotiv sektöründeki varlığı daha da güçlenecek.

 

>> İlginizi çekebilir; HTC Vive mobil dünyasında dengeleri değiştirecek!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu