Samsung Galaxy Z Fold 5'e Ait Görseller Sızdırıldı

26 Temmuz'da yapılacak bir lansmanla tanıtılacak Samsung Galaxy Z Fold 5 modeline ait olduğu iddia edilen görseller sızdırıldı.

Samsung‘un 26 Temmuz’daki yaklaşan Galaxy Unpacked etkinliği öncesinde, Galaxy Z Fold 5 ‘in sızıntı görselleri çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve cihazın tasarımına daha yakından bir bakış sağladı. Sızdırılan görseller selefi Galaxy Z Fold 4 ile benzerlikler gösterse de kayda değer birkaç ince ayrıntı bulunuyor.

Fotoğraflar, Fold 5’in kapak ekranını, arkasını ve artık cihazın tamamen düz kapanmasını sağlayan yeniden tasarlanmış menteşeyi gösteriyor. Genel görünüm benzer kalsa da dikkatli gözlemciler, daha büyük bir lens çıkıntısı ve ayrı bir LED flaş içeren arka kamera kurulumunda küçük değişiklikler fark edeceklerdir.

Bir görsel, iç katlanır ekranı gösteriyor; ancak fotoğraf kalitesi, katlama izinin gözle görülür olup olmadığını tespit etmeyi zorlaştırıyor. Sızan cihazın, hem ön hem de arka tarafında birkaç tanımlayıcı etiket bulunduğundan, bir test modeli gibi göründüğüne dikkat etmek önemli. Görüntüler, cihazı satmak isteyen biri tarafından paylaşıldığını iddia eden bir Reddit kullanıcısı tarafından elde edildi.

Tasarım açısından Galaxy Z Fold 5, selefine kıyasla büyük değişikliklerden ziyade ince geliştirmelere odaklanıyor gibi görünüyor. Özellikle, Samsung, cihazın kapatıldığında daha ince görünmesi için çalıştı ve daha iyi estetik için sıfır boşluklu bir menteşe tanıttı.

Dış tasarım güncellemeleri sınırlı olsa da, Galaxy Z Fold 5’in dikkate değer dahili iyileştirmeler sunması bekleniyor. Raporlar , hızlı UFS 4.0 depolamanın yanı sıra daha hızlı ve daha verimli performans sunan Galaxy yonga seti için Snapdragon 8 Gen 2’ye geçilmesini ön görüyor. Cihazda 50 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açı kamera ve 3x optik zoom özellikli 10 MP telefoto kamera olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu