Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerSamsungTeknoloji

Samsung Galaxy S25 Serisi Bize Ne Sunacak? Acele Etmeyin

Merakla beklenen Samsung Galaxy S25 serisi geliyor. Peki bu seri bize neler sunacak? İşte ortaya çıkan bilgiler ve sızıntılar.

Amiral gemisi pazarı her geçen gün daha da karışıyor ve yeni üreticilerin ülkemiz pazarına girmesi ile rekabet daha da artıyor. En başından beri ülkemiz pazarına amiral gemisi telefon getirmekten asla vazgeçmeyen 2 firmadan birisi olan Samsung (bir diğer üretici de Huawei) yeni nesil Galaxy S25 serisini önümzüdeki yıl başında Ocak ayında tanıtması bekleniyor. Peki Samsung Galaxy S25 serisinde neler oalcak? Değişiklik yapılacak mı?

Bildiğiniz gibi Samsung, Galaxy S serilerinde son yıllarda üçlü bazen de dörtlü bir yapı ile çıkıyor. Galaxy SXX, Galaxy SXX Plus ve Galaxy SXX Ultra. Bir de bunlara ilaveten S21 ve S23 serilerine özel SXX FE modellerini kullanıcıların beğenisine sunarak amiral gemisi özelliklerini süper orta segment fiyatında bizlere sunmaya başladı. Tüm bu seriler içinde Plus modeli en az satan telefon olması ile öne çıkıyor ve bu yıl gelen bilgilere göre Samsung FE serisini Ocak ayında direkt olarak tanıtacak ve Plus modelini de iptal edecek deniyor.

Samsung Galaxy S25 Ultra
Samsung Galaxy S25 Ultra

Samsung Galaxy S25 FE de Gelecek mi?

Bu hamle bize sorarsanız doğru bir hamle olacaktır. Zira Samsung satmayan bir model yerine çok satacak bir süper orta segmnet telefon ile rakiplerini ciddi anlamda zorlayacaktır. Zira Galaxy S25 FE modelinin karşısında bir takibi şimdilik görünmüyor. Xiaomi 14T Pro modeli muhtemelen Galaxy S25 FE modelinden fiyat anlamında yüksek olacaktır. Bu da böyle bir ihtimalde Samsung’un elini güçlendirecek bir argüman olabilir.

Bununla birlikte Samsung’un yine Exynos ve Snapdragon işlemcileri aynı anda farklı pazarlar için aynı modellerde kullanma saçmalığı da devam edecek. Son dönemde Samsung ve AMD arasında bazı gerilimlerden bahsedilse de Samsung böyle bir partneri kaybetmek istemeyecektir. Zira AMD’nin bugün başka bir üretici ile ortaklık yapması Güney Koreli üreticinin başının ağrımasını da beraberinde getirir demedi demeyin. Bakalım Samsugn Plus modelinden, şarj aleti koymamma inadından ve farklı işlemci kullanam politikasından vazgeçecek mi?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
2
+1
1
+1
3
+1
0
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu