Akıllı TelefonAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung, Galaxy S24 Serisine Neden 7 Yıl Güncelleme Sunacak?

Samsung, satış adetleriyle yüz güldüren Galaxy S24 serisine tam yedi yıl güncelleme desteği sunacak. Peki bunun arkasındaki gerekçe ne?

Samsung, son birkaç yıldır yazılım güncellemeleri açısından Android ekosisteminde lider üretici konumundaydı. Daha sonra Google bir sürprize imza atarak daha önce kimsenin yapmadığı yaparak Pixel 8 serisi için 7 yıllık bir güncelleme vaadinde bulundu. Bu gelişmenin ardından Samsung da hızını alamadı ve ocak ayında çıkış yapan Galaxy S24 serisi için 7 yıl güncelleme desteğinde bulunacağını açıkladı. Bu durum Galaxy S24 serisinin 2031 yılına kadar güncel kalacağı anlamına geliyor. Peki Samsung hangi gerekçe ile güncelleme desteğini yedi yıla uzattı?

Samsung Galaxy S24 Serisi 7 Yıl Güncelleme Alacak

GSMArena sitesi, Samsung’a neden yeni telefonlarına yedi Android işletim sistemi güncellemesi sunmaya karar verdiğini sordu. Samsung Başkan Yardımcısı Nicholas Porter, şirketin analizinin yazılım desteğini genişletmenin akıllı telefona daha fazla değer kattığını ortaya çıkardığını söyledi. Üstelik şirket, insanların bugünlerde telefonlarını daha uzun süre kullanma eğiliminde olduklarını tespit etti.

Güney Koreli firma ayrıca, bazı kişilerin eklenen desteği umursamasalar bile, yıllar içinde telefonlarının gelişmiş güvenliğinden ve daha uzun süre akıcı olmasından yine de yararlanacaklarını söyledi. Birkaç yıl sonra bile daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde edebilecekler.

Samsung, Galaxy S24 serisi için yedi yıl boyunca Android işletim sistemi güncellemeleri ve güvenlik güncellemeleri sözü verdi. Benzer vaat çok yakında tanıtılacak Galaxy Z serisi telefonlara da verilecektir. Şirket ayrıca uygun fiyatlı ve orta sınıf telefonları için dört yıllık Android işletim sistemi güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik güncellemeleri sunmaya başladı.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
5
+1
2
+1
16
+1
5
+1
3
+1
2
+1
2

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu