Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Galaxy S24 Serisinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

Yeni bir sızıntıya göre Samsung Galaxy S24 serisi modellerin tümünde düz ekranlar kullanılacak. Seride kavisli bir model artık olmayacak.

Samsung Galaxy S24 sızıntıları noktasında bereketli bir gün yaşıyor diyebiliriz. Kısa süre önce serinin çıkış, ön sipariş ve satış tarihleri sızdırıldı. Şimdi ise Samsung’a en yakın diyebileceğimiz bir kaynaktan önemli bir görüntü paylaşıldı. Ice Universe adlı hesap, Galaxy S24 serisinin koruyucu camlarını ortaya çıkardı.

Samsung Galaxy S24 Serisi Düz Ekranla Geliyor

Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus modellerinin düz ekrana sahip olması zaten beklenen bir gelişme. Ancak son sızıntı serinin tepe modeki olan Galaxy S24 Ultra’nın da düz ekranla çıkış yapacağını gösteriyor. Samsung böylece 2015’ten bu yana ilk kez serideki tüm telefonlarda düz ekran kullanmış olacak. Güney Koreli markanın Galaxy S serisinde kavisli ekrana sahip ilk telefonu Galaxy S6 edge olmuştu.

Galaxy S24 serisi, S23 serisine göre daha erken çıkış yapacak. Son gelişmelere bakılırsa telefon serisi 17 Ocak’ta tanıtılacak ve aynı gün ön siparişe açılacak. Teslimatlar 26 Ocak ile 30 Ocak arasında gerçekleşecek. Fiziksel ve çevrimiçi mağazalarda açık satışlar ise 30 Ocak’ta başlayacak.

Samsung ayrıca seride iki yılın ardından yeniden Exynos işlemci kullanmaya başlayacak. Galaxy S24 ve S24 Plus’ta pazara bağlı olarak Snapdragon 8 Gen 3 ve Exynos 2400 işlemci birimi tercih edilecek. Galaxy S24 Ultra’nın ise tüm bölgelerde sadece Snapdragon 8 Gen 3’le çıkış yapması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu