Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Galaxy S24 Serisi Güncelleme Rekoru Kıracak

Yeni bir rapora göre Samsung Galaxy S24 serisi yedi yıl boyunca güncelleme desteği alacak. Bu durumda Samsung, Apple'ı geçiyor.

Google, Ekim 2023’te Pixel 8 serisi akıllı telefonlarının 7 yıllık Android güncellemelerini alacağını duyurdu. Bu, akıllı telefon pazarında duyulmamış bir gelişmeydi. Google, açıkladığı güncelleme desteği ile Apple‘ın iPhone ve iPad’lere yönelik 5 yıllık güncelleme desteğinin önüne geçti. Yeni bir rapora göre Samsung bu gelişmenin gerisinde kalmayacak. Android Headlines sitesinde yer alan habere göre sadece birkaç gün uzağımızda olan Samsung Galaxy S24 serisi için 7 yıl güncelleme desteği sözü verilecek.

Samsung Galaxy S24 İçin 7 Yıl Güncelleme Sözü

Eğer bu gelişme doğru ise Galaxy S24 serisi en uzun ömürlü telefonlardan olacak. Serideki telefonlar Android 14 sürümüyle çıkış yapacak ve Android 21’e kadar destek almayı sürdürecek. Ancak site, 7 yıllık güncelleme desteğinin yalnızca güvenlik güncellemelerini mi yoksa büyük Android/One UI güncellemelerini içerip içermediğini açıklamadı. Bizler 7 büyük güncelleme olacağını umuyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu