Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung, Galaxy S23 Serisi İçin Yepyeni Kamera Özellikleri Duyurdu

Geçtiğimiz gün Android 14 sürümüne yükseltilen Samsung Galaxy S23 serisi için şimdi yeni kamera özellikleri duyuruldu.

Samsung, Camera Assistant ve Expert RAW uygulamaları için yeni güncellemeler yayınladı. Esas olarak güncelleme Samsung Galaxy S23 serisi ve bazı amiral gemisi telefonların kamera özelliklerini geliştiriyor. Camera Assistant 2.0.00.0 çeşitli iyileştirmeler sunarken, Expert RAW’ın en son sürümü ND Filtre modunu etkinleştirir.

Samsung Galaxy S23 Serisi İçin Kamera Yenilikleri

Samsung, yeni uygulama güncellemeleri aracılığıyla kameraya özgü birkaç önemli özellik duyurdu. Birçok cihaz için One UI 6 bekleyişi devam ederken, Samsung’un yeni kamera özellikleri Android 14 güncellemesine bağlı değil. Bunun yerine Camera Assistant ve Expert Raw uygulamaları güncellendi.

Kamera Asistanı uygulaması birçok yeni özellikle birlikte 2.0.00.0 sürümüne güncellendi, ancak en dikkate değer gelişmenin “Bozulma Düzeltmesi” olduğu görülüyor. Özellikle  ultra geniş açılı lens kullanılarak çekilen fotoğraflardaki bozulmalar yeni işlevle giderilecektir.

Expert Raw uygulaması 1.0.05.4 sürümüne güncellendi ve artık bir ND filtre simülasyonu içeriyor. Nötr yoğunluk filtresi nedir derseniz, objektife giren ışığı azaltmak için kameralara uygulanabilen bir filtredir ve güpegündüz ve diğer parlak koşullarda uzun pozlamalı fotoğrafçılık için kullanılır.

Örneğin, bir şelaleyi çekerken olduğu gibi, hareket bulanıklığı olan bir gündüz fotoğrafı oluşturmak istiyorsanız, yavaş bir enstantane hızı gerekir. Ancak gün içinde yavaş bir enstantane hızı, son görüntünün çok parlak ve aşırı pozlanmış olmasına neden olabilir; bu noktada ND filtreleri devreye girer.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu