Giyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriSamsungTeknoloji

Samsung Galaxy Ring Sonunda Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Samsung'un merakla beklenen akıllı yüzüğü Galaxy Ring tanıtıldı. Sağlık ve fitness takipçiniz olacak Ring'in özellikleri neler?

Samsung‘un bugün düzenlediği Unpacked etkinliğinin kuşkusuz en etkileyici cihazı Galaxy Ring oldu. Merakla beklenen Galaxy Ring sonunda tanıtıldı. Sağlık ve aktivite takibinde markanın uzun süren Ar-GE çalışmalarının ürünü olan akıllı yüzük, üç renkte geliyor. Siyah, gümüş ve altın renklerine sahip yüzüğün 5’ten 13’e kadar değişen boyutları bulunuyor. Sadece üç gram ağırlığındaki Galaxy Ring, tasarım açısından kenarları ortada doğru incelen içbükey bir yapıda.

Merakla Beklenen Galaxy Ring Tanıtıldı

Galaxy Ring IP68 derecesi ve 10 ATM su geçirmezliği sayesinde su ile temastan etkilenmiyor. Yüzüğün en küçük 5 numarası 7,0 mm x 2,6 mm ve 2,3 gram ağırlığında. En büyük boyutu olan 13 numara ise 3 gram ağırlığına sahip. Android 11 üzeri Samsung Galaxy telefonlarına özel olarak akıllı yüzük, Bluetooth 5.4 ile bağlantı kuracak.

Sıkıştırma hareketlerini destekleyen Galaxy Ring, optik PPG sensörü aracılığıyla kalp atış hızınızı ölçebiliyor. Dahili sensör sayesinde cilt sıcaklığını da ölçen akıllı yüzüğün uyku takibi de önemli bir özelliği olarak dikkat çekiyor. Galaxy Watch akıllı saatlerde bulunan otomatik egzersiz algılama ile egzersiz önerileri yapabilen Galaxy Ring, 17 mAh pile sahip.  8-11 boyutları, 6 günlük kullanım sağlayan 18 mAh pillere sahipken, 12 ve 13 boyutlarındaki modeller 22,5 mAh pillere ve 7 güne kadar kullanım özelliğine sahip. 

Yurtdışı fiyatı 400 dolar olarak açıklanan Galaxy Ring’in ülkemizde satışı ise henüz kesin değil.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu