Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerSamsungTeknoloji

Samsung Galaxy Note serisi! Neredeeen Nereye???

En sevdiğiniz Samsung Galaxy Note serisi hangisiydi bilemiyoruz ama bugün paylaşılan bir görsel bizi çok eskilere götürdü…

Bugün sitemizin dostlarından birisi olan Umut Bardakçı kardeşimizin paylaştığı bir görsel bizi çoook eskilere götürdü. 2011 Yılının Eylül ayında ilk nesil Galaxy Note N7000 serisi ile tanışmıştık. O dönem için 5,3 inç ekran büyüklüğü inanılmaz bir boyuttu. Büyük ekran diye anılan iPhone‘ların 3,5 inç olduğu bir dönemde Samsung‘un kalemli ve 5,3 inç ekranlı bir telefon satmasına birçok kişi “bu telefon satmaz” yorumu yapsa da Samsung Galaxy Note serisi bugün hangi noktada hep birlikte görüyoruz.

Aradan 11 ay geçtikten sonra 2012 Ağustos ayında efsanenin; efsane olmasını sağlayan Galaxy Note 2 N7100 serisi tanıtıldı ve büyük ekranlı telefonların varlığı da böylece kabul edilmiş oldu.

Galaxy Note serisinin en önemli virajı ise Galaxy Note 5 ile oldu. Zira Samsung Galaxy Note 5 ile tasarımı plastikten cama taşıdı ev büyük bir değişime yol aldı. Note serisi telefonların malzeme kalitesi ve kamera tarafındaki iddiası da bu seri ile arttı.

Samsung‘un Note serisi içinde yaşadığı en büyük sansasyon ise Galaxy Note 7′nin pilinin alev alması ile birlikte oluşan üretimsel sıkıntıydı. Galaxy Note 7’nin üretiminin durdurulması ve tüm telefonların geri çağrılması sonucunda oluşan tepkiler daha sonra Galaxy Note FE ile giderilmeye çalışılsa da başarılı olmadı ve bu seri tamamen “çöpe” gitti…

Galaxy Note 10 serisi ile birlikte Samsung artık iki farklı Note serisi tanıtmaya başladı. Hatta geçtiğimiz günlerde yapılan CES2020 fuarında bir de Galaxy Note 10 lite modelinin de kervana katılması ile bugün üç farklı Note serisini aynı seride bulabiliyoruz.

Mobil Dünya Kongresi sonrasında Galaxy S20’nin pazara sunulması ile birlikte Galaxy Note 20 haberlerinin de yavaş yavaş sızmaya başlayacağını göreceksiniz…

Bu arada Samsung Galaxy Note 4 ve Galaxy Note 6 modellerini tanıtmamayı tercih etti. Bunun neden ve hangi takıntı ile yapıldığını ise birçok kişi sorsa da nedenini kimse bilmiyor. Bunların yerine ara model olarak Galaxy Note 3 Neo ve Galaxy Note edge modelleri ilginçtir ki pazara sunuldu.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu