Akıllı TelefonAndroidGenelSamsung

Samsung Galaxy Note 7 satışına tekrar başlayacak mı?

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden birisi olan Samsung Ağustos ayında tanıtımını yaptığı Galaxy Note 7‘lerde yaşanan yanma / patlama olaylarından sonra telefonlarını geri toplamış ve aradan geçen 3 – 4 hafta içinde Yenilenmiş ve Güvenli Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılara sunuldu. Yenilendiği ve güvenliği kesin olarak sağlandığı ileri sürülen telefonların patlama ve yanma vakıalarının devam etmesi ise üreticinin çok daha radikal bir karar alması gerektiğini ortaya koyuyordu. Güney Koreli üretici de telefonun üretimini durdurarak tüm modelleri geri çağırdı.

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7

Güney Kore’de ortaya çıkan bir rapor yenilenerek satılmaya hazır hale gelen ve refurbished adı verilen Galaxy Note 7‘lerin Vietnam ve Hindistan gibi pazarlarda tekrar satışa başlayacağını ortaya koyuyor. Samsung‘un böyle bir hatayı yapacağına kesinlikle ama kesinlikle inanmıyoruz. Zira daha bu olayların sonucunu ortaya koyamamışken böyle bir girişim firmanın çok ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalmasına sebep olacaktır.

İnsan hayatını her şeyin üzerinde tutan ve milyarlarca dolar kaybetmeyi göze alan bir üreticinin yayınlanan bu raporu kısa süre içinde yalanlayacağını umuyor ve bekliyoruz…

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu