Akıllı TelefonAndroidGenelSamsung

Samsung Galaxy Note 7 değişim programı

Dünyanın en büyük mobil üreticisi Güney Koreli Samsung‘un bu yıl yaşadığı olay sanırız mobil sektör için bir milat olacak. Tüm üreticiler akıllı telefonlarını en kısa sürede kullanıcılarına ulaştırmak için çabalıyorlar. Geçtiğimiz yıla göre yani Galaxy Note 5‘in çıkış tarihine göre 11 aylık bir süreç içinde Galaxy Note 7 hazırlanamamış ve acele ettirilmiş bir ürün gibi algılanması; genel Kalite Yönetim Sistemi kurallarına hakaret olacaktır. Zira Samsung, kalite yönetim sürecini doğru işletebilmiş olsaydı bu hatayı rahatlıkla görebilirdi. 2 kez görülemeyen bu durum ise denildiği gibi basit bir hata olarak algılanamaz. Yaşananlardan sonra hem Samsung hem de diğer markalar telefonlarını çok ciddi bir test sürecine sokmadan asla satışa sunmayacaklardır diye de düşünüyoruz. Şimdi sizlerle Samsung Türkiye’nin Samsung Galaxy Note 7 değişim programı ile ilgili açıkladığı basın duyurusunu paylaşıyoruz.

Samsung Galaxy Note 7 değişim programı başlıyor

“Samsung Electronics Türkiye, Galaxy Note 7 Değişim Programını eski ve yeni tüm seri Galaxy Note 7 cihazlarını kapsayacak şekilde düzenledi. 18 Ekim – 11 Kasım 2016 arasında geçerli olacak program, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) bilgisi dâhilinde hazırlandı. Programın tüm detayları resmi web sitesinden duyuruldu.

Samsung, eski ve yeni seri ayrımı olmaksızın tüm Galaxy Note7 sahiplerinin cihazlarını kapatmalarını ve Değişim Programı’na katılmalarını önemle talep ediyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Samsung olarak, müşterilerimizin memnuniyeti ve güvenliği bizim için öncelik taşımaktadır. Bu nedenle alınan küresel karar doğrultusunda, Galaxy Note7 satışları durduruldu. Hiçbir kullanıcımızı mağdur etmeyecek kapsamlı bir değişim programı başlatıyoruz. Kullanıcılarımızın bu süreçte göstermiş olduğu sabır ve anlayış için teşekkür ederiz” dedi.

Samsung Galaxy Note 7 değişim programı
Samsung Galaxy Note 7 değişim programı

Değişim Programı, BTK kaydı olan tüm Galaxy Note7 kullanıcılarına açıktır

Samsung, BTK kaydı olan bütün Galaxy Note7 kullanıcılarını, 18 Ekim tarihinden itibaren başlayacak olan Galaxy Note7 Değişim Programı’na katılmaya davet etmektedir.

Değişim programı, farklı şartlarda ve farklı yerlerden Galaxy Note7 alan kullanıcıların hiçbirini mağdur etmeyecek şekilde tasarlandı. Kullanıcılarımızın öncelikle ülke çapında 250’ye yakın noktada bulunan Samsung Servis Merkez’lerinden birine başvurmaları gerekmektedir.

Kendilerine tercihleri doğrultusunda aşağıdaki iki seçenek sunulacak;

  • Galaxy S7 edge’i (32Gb hafıza) tercih eden müşterilere, 600TL geri ödeme yapılacak ve telefonlarını herhangi bir Samsung Yetkili Bayi’nden alabilecekler.
  • Para iadesini tercih eden müşterilere, 3.600 TL ücret iade edilecektir.
  • Galaxy Note7 aksesuarlara ait bedeller de müşterilere iade edilecektir.

Galaxy Note7’yi operatör üzerinden sözleşme ile almış kullanıcılar ise Galaxy S7 edge (32Gb hafıza) değişiminden yararlanabilir veya hiçbir ek maliyet yansıtılmadan sözleşmesini iptal edebilirler. Ayrıca kullanıcılar, Galaxy Note7 kampanyası dahilinde verilen Samsung Gear VR’ı kullanmaya devam edebilecekler. Daha önceden Galaxy Note7 Değişim Programı’na katılıp telefonunu Samsung Servis Merkezi’ne bırakan kullanıcılar, bu servis merkezine gidip belirtilen seçeneklerden yararlanabilirler.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu