Samsung Galaxy A54’ün Kamerası Şimdi Daha İyi

Samsung Galaxy A54 için ilk güncelleme yayınlandı bile. Güncelleme ile orta segment telefonun kamerası daha iyi hale getiriliyor.

Samsung yeni nesil orta sınıf telefonlarından Galaxy A54 için ilk yazılım güncellemesini yayına aldı. Bunun rutin bir aylık güncelleme olmadığını, yine sistem altyapısında önemli düzeltmelerin yanında kamera iyileştirmeleriyle dolu bir güncelleme olduğunu belirtelim.

Galaxy A54’ün kamera birimi kağıt üzerinde fena görünmese de, DxOMark incelemesinde pek de bekleneni veremedi. Bu gelişme sonrası Samsung ilk iş olarak telefonun kamerasını iyileştiriyor.

Güncelleme, SM-A546Bmodel numarasını taşıyan uluslararası Galaxy A54 için yayınlanıyor. Yeni yazılım, A546BXXU1AWC4sürüm numarasını taşırken, yeni bir güvenlik yaması içermediğinden Şubat 2023 yamasıyla birlikte geliyor. Güncelleme ayrıntısında söz edilmese de telefondaki kameranın OIS ve gece çekim modunun iyileştirildiği belirtiliyor. Güncelleme ile birlikte Samsung’un birçok stok uygulaması en güncel hale getiriliyor. Kısa süre önce Türkiye’de satışa sunulan telefonu satın aldıysanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz.

Galaxy A54 ülkemizde iki bellek seçeneğiyle satışa sunuldu. 8GB RAM + 128GB’lık modelde fiyat 12.499 TL, 256GB’lık versiyonda ise 13.499 TL olarak belirlendi.

Galaxy A54’te 120Hz tarama hızına sahip Full HD+ çözünürlüğündeSuper AMOLEDekran yer alıyor. GücünüExynos 1380yonga setinden alan telefonun arkasında50 megapiksel OISdestekli üçlü arka kamera yer alıyor. 32 megapiksel ön kameraya sahip olan telefondaIP67sertifikası dikkat çeken bir gelişme olarak yer almaya devam ediyor.

25 watt şarj destekli5.000 mAhpilden beslenen telefonda ayrıcaAndroid 13 / One UI 5.1, ekran altı parmak izi tarayıcısı ve stereo hoparlör öne çıkıyor. Son olarak Samsung, Galaxy A54‘ün beş yıl boyunca güncelleme alacağı vaadinde bulundu.

Başa dön tuşu