Samsung Galaxy A25 Geliyor, İşte İlk Bilgiler

Samsung Galaxy A25, Geekbench testinde ortaya çıktı. Buradaki verilere göre telefona Exynos 1280 işlemcisi güç verecek.

Samsung‘un popüler A serisi telefonlarına çok yakında yeni bir model dahil edilecek. Geekbebch verilerine göre bu telefon Samsung Galaxy A25 olacak. Galaxy A25, SM-A256B model numarasıyla kriter testinde görünürken, telefonun kimi özelliklerini artık biliyoruz.

Bunların başında işlemci birimi geliyor. Galaxy A25’te Exynos 1280 yonga seti yer alacak. Galaxy A54’ten hatırladığımız işlemci, kısa süre önce tanıtılan Galaxy M34 5G modelinde de kullanıldı. Dolayısıyla yeni Galaxy A serisi telefonlarda bu işlemcinin hala kullanılıyor olması şaşırtıcı değil.

Galaxy A25’in asıl şaşırtan özelliği Android sürümü. Geekbench verilerine göre telefon Android 14 tabanlı One UI 6.0 sürümüyle çalışıyor. Samsung, orta sınıf telefonlar için bile 4 nesil İşletim Sistemi Yükseltmesi ve 5 yıllık Güvenlik güncellemesi sunmaya başladı. Bu durumda Galaxy A25 Android 18’i bile çalıştıracak. Öte yandan Samsung, Android 14 çalışmalarını Galaxy S23 serisi ve Galaxy A54’te sürdürüyor. Resmi güncellemenin ekim ayı içerisinde başlaması bekleniyor.

Sızıntıyı yapan kaynağa göre telefonda 6,44 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED yer alacak. Çentikli bir yapıda olması beklenen ekran ayrıca 90Hz yenileme desteğine sahip olacak.

Telefonun 50MP ana kamerayla gelmesi bekleniyor. Diğer iki kamera 5 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel makro şeklinde olacak. Samsung Galaxy A25 akıllı telefonunv2023’ün 4. çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Önümüzdeki haftalarda telefonla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

Başa dön tuşu