Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Ekim Ayı Güncellemesini Sürpriz Modellere Sunuyor

Ekim ayı güncellemesi sürpriz bir şekilde Samsung Galaxy S10 serisi için yayınlandı. Güncelleme ayrıca S21 FE ve A53 modellerine de ulaştı.

Samsung, Android ekosisteminde güncelleme dağıtımı noktasında en iyisi olduğunu ekim ayı ile birlikte bir kez daha gösterdi. Her segmentteki telefon ve tabetlerlerini güncellemeyen Samsung, daha önce güncelleme desteği sonlandırılan Galaxy S10 serisi için sürpriz bir güncelleme yayınladı. Marka ayrıca Galaxy S21 FE ve Galaxy A53 için ekim ayı güncellemelerini dağıtmaya başladı.

Bu yılın başında Galaxy S10e , Galaxy S10 ve Galaxy S10+ için yazılım desteği de sona erdi. 2019’un amiral gemileri piyasada dört yılını doldurdu. Bu telefonlar üç büyük işletim sistemi yükseltmesine ve dört yıllık güvenlik güncellemeleri aldı. Bundan sonraki süreçte herhangi bir güncelleme almaları beklenmiyordu, fakat sürpriz bir gelişme yaşandı.

SamMobile sitesinde yer alan bir habere göre Galaxy S10e, S10 ve S10+, Meksika’da bir güncelleme aldı. Güncelleme, daha yeni olan bir güvenlik yamasını (tam olarak Eylül 2023 yamasını ) beraberinde getiriyor. Diğer pazarların (ve operatörlerin) bu güncellemeyi alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

Galaxy S10

Samsung, ekim ayı güncellemesini ayrıca popüler telefonu Galaxy S21 FE için yayınladı. Galaxy S21 FE (SM-G990B) için en son yazılım güncellemesi, G990BXXS6EWJ1 donanım yazılımı sürümüyle birlikte geliyor ve birçok Avrupa ülkesinde indirilebilir durumda.

Güncelleme alan bir diğer model Galaxy A53 oldu. Galaxy A53, Avusturya, Hırvatistan, Fransa, İrlanda, İtalya, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Slovenya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde A536BXXS7CWI1 donanım yazılımı sürümüyle Ekim 2023 güvenlik güncellemesini alıyor.

Yukarıdaki telefonlardan birini kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu