Samsung Avustralya’dan Geri Çekiliyor!

Samsung’un dijital kamera tarafındaki beklentileri bir türlü karşılanamıyor. Bu da Güney Koreli teknoloji devinin radikal kararlar vermesine sebep oluyor.

Samsung geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklama ile İngiltere ve Almanya‘da faaliyet gösteren dijital kamera bölümlerini kapatacağını duyurmuştu. Bu duyurunun arkasından bugün gelen bir açıklama ise Samsung‘un dijital kamera sektöründen çıkacağı söylentilerini daha da alevlendirecek gibi görünüyor. Firma yaptığı açıklama ile Avustralya’dan da çekildiğini duyurdu. Dijital kamera tarafında geçtiğimiz yıl bizim de testlerini gerçekleştirdiğimiz NX1 ile büyük bir değişim yaşayan firmadan yeni nesil NX2 beklerken ardı ardına bu açıklamaların gelmesi düşündürücü.

1447319923_samsung-nx1

Güney Koreli teknoloji devinin bir süredir dijital kamera tarafında zarar ettiğini ve satışlarda da memnun olmadığı konuşulurken bu açıklamaların gelmesi firmanın bu bölümü kapatabileceğinin de bir göstergesi gibi görünüyor. Dijital kamera pazarında büyük bir değişim söz konusu ve her geçen gün rekabet kızışıyor. Bakalım başka ülkelerden de böyle haberler alacak mıyız?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu