Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung, Android 15 Güncellemesinde İlerleme Kaydetti

Samsung, Android 15 güncellemesinin geliştirilme sürecini sürdürüyor. Yeni bir rapora göre büyük ilerleme kaydedilmiş durumda.

Geçen ay ilk Android 15 beta sürümünün piyasaya sürülmesinden bu yana, Samsung yazılım ekibinin Android 15 / One UI 7 hakkında çalıştığını öğrenmemiz artık an meselesiydi. Nitekim bu doğrulandı ve şimdi Güney Koreli devin Android 15 / One UI 7.0 güncellemesinde büyük bir ilerleme kaydettiğini gösteren emaraler internete ortaya çıkıyor. amMobile sitesinde yer alan habere göre Samsung, Galaxy S24 serisi için test yapılarını hazırlamaya başladı.

Samsung, Android 15 / One UI 7’yi Test Etmeye Başladı

Galaxy S24 için ilk One UI 7 test yapılarından biri, S928BXXU2BXE8 donanım yazılımı sürümü dahili sunucularda görüldü. Samsung’un bu yinelemeyle ne gibi değişiklikler getirebileceğine dair hiçbir bilgi vermiyor, ancak ne zaman bekleyebileceğimize dair birkaç rapor var.

Android 15 SAMSUNG

Bir rapor, One UI 7’nin dikey bir uygulama çekmecesi getirebileceğini ve kullanıcıların cihazdaki uygulamalara erişme biçiminde önemli bir değişiklik yapmasına imkan tanıyacağı bildiriliyor. Ayrıca One UI 7‘nin Galaxy telefon ve tabletlerde pil ömrünü artırmaya yardımcı olacak belirli optimizasyonlar getireceği de gelen bilgiler arasında.

Kuşkusuz arayüzde birçok yenilik ya da değişiklik olacaktır. Samsung’un son büyük güncellemelerine baktığımızda arayüz noktasında önemli değişiklikler olmadı. One UI 7.0 ile bunun sağlanması yüksek ihtimal. Samsung’un bu yılın ikinci yarısında One UI 7 beta programını başlatmasından önce, önümüzdeki aylarda güncellemede sunulacak yeniliklere dair daha fazla bilginin ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Peki hangi Galaxy tablet ya da telefonlar Android 15 güncellemesini alacak. Yine SamMobile sitesinin kısa süre önce sızdırdığı listeye buradan göz atabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu