Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung, Android 14 Güncellemesini Beş Model İçin Başlattı

Samsung, Android 14 güncellemesinin dağıtımına bu defa Galaxy A73, Galaxy A14 ve Galaxy Tab S8 serisiyle devam etti.

Son birkaç gün içerisinde Galaxy S21 serisi, Z Fold 5, Z Flip 5, A34 5G, S23 FE ve A54 dahil olmak üzere birçok Samsung cihaz, Android 14 / One UI 6.0 güncellemesini aldı. Görüldüğü üzere Samsung en güncel Android sürümünü diğer modellere sunma noktasında artık çok hızlı davranıyor.

Samsung Android 14 Güncellemesinde Vites Yükseltiyor

SamMobile sitesinde yer alan habere göre güncelleme şimdi iki Galaxy A serisi ve iki tablet modeliyle buluşuyor. Galaxy A73 5G ve Galaxy A14 5G için Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesi birçok bölgede dağıtıma sunuldu. Galaxy A73 5G için en son yazılım sürümünün A736BXXU5DWK2 donanım yazılımı numarasına sahip olduğunu bildiriyor. Güncelleme aynı zamanda Kasım ayı güvenlik yamasını da içeriyor ve 3GB boyutunda.

Galaxy A14 5G için yayınlanan güncelleme ise yaklaşık 1,8 GB büyüklüğünde. Yine bu modelde de güncelleme en son kasım ayı güvenlik düzeltmelerini içeriyor.

Samsung, Android 14’ü diğer taraftan yeni nesil tablet modelleriyle de buluşturuyor. Hatırlayalım güncelleme ilk etapta Galaxy Tab S9 serisi modeller almaya başladı. Şimdi Galaxy Tab S8, Galaxy S8+ ve Galaxy S8 Ultra da Android 14 tabanlı One UI 6.0 ile buluşuyor.

Yukarıda saydığımız beş cihaz için de Android 14 güncellemesinin dağıtımı kademeli olarak sürüyor. Eğer bu cihazlardan birini kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu