GenelTeknolojiVideo İncelemeler

Samsung 4K AMOLED Ekranını Tanıttı

Samsung uzun zamandır beklenen 4K desteğine sahip 5,5 inç boyutunda 4K çözünürlüğe sahip yeni nesil ekranını tanıttı. Peki bu ekran ne işe yarayacak?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung telefonlarında kendi geliştirdiği teknolojiler kullanmaktadır. AMOLED ekranın öncüsü olan Samsung bugünkü noktaya gelene kadar büyük bir değişim ve gelişim gösterdi. İlk AMOLED ekranların beyaz yerine sarı renk vermesinin üzerinden yıllar geçti ve bugün pazara sunulan Galaxy S7 Edge‘de kullanılan AMOLED ekranlar sektörde büyük bir değişimin de başlangıcı oldu. 2K yani 2560×1440 piksel çözünürlükte olan yeni nesil ekranları 4K (3840 x 2160 piksel) ekranların takip etmesini beliyorduk.  San Francisco Ekran Haftası etkinliği kapsamında Samsung 4K AMOLED ekranını tanıttı.

samsung 4K AMOLED teknoburada

Samsung 4K AMOLED Ekran Nerelerde Kullanılacak?

Bu ekranın akıllı telefonlarda kullanımının kesinlikle uygun olmadığını belirtelim. Geçtiğimiz dönemde yaptığımız ve dünyanın ilk 4K Ekranına sahip telefonu Xperia Z5 Premium video testinde öylesine başarısız olmuştu ki; bu çözünürlükte ekranların kullanımı bu pil teknolojisiyle pekte mümkün görünmüyor. Samsung tarfında yapılan açıklamaya göre bu ekranlar Sanal Gerçeklik Gözlüklerinde kullanılacak ve bu gözlüklerin de telefon ihtiyacından vazgeçilebilecek. Aşağıdaki video Xperia Z5 Premium‘un video oynatım performansını ortaya koyuyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu