GeneliOS

Safari üzerinden iOS 9.3.2 JailBreak Yapmak Mümkün [Video]

JailBreak, iOS işletim sisteminin Root edilme işlemidir. Bazı kesimler bunu tehlikeli bulsa da JailbreakMe ekibi Safari üzerinden iOS 9.3.2 JailBreak yapmayı imkanlı hale getirdi.

Saurik ismiyle bilinen Jay Freeman‘ın geliştirdiği ve adına da JailBreak dediği iOS platformunun Root edilme işlemi bundan yıllar evvel oldukça zorken artık bu işlemin basit emülgatörler yardımıyla yapılabildiğine şahit oluyoruz. Bugüne kadar Pangu ve TaiG gibi JailBreak takımları kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yaptılar ama Todesco isimli grubun yaptığını hiç kimse yapamadı. JailBreakMe ile Safari üzerinden iOS 9.3.2 JailBreak yaparak ve harici olarak Cydia‘nın indirilmesini sağlayarak bu noktada bambaşka bir boyuta kendini taşıdı.

ios-9-3-2-jailbreak

Safari üzerinden iOS 9.3.2 JailBreak Nasıl Yapılır?

Bu işlem için öncelikle JailBreakMe‘ye kayıt olmanız  ve daha sonra Safari üzerinden siteye erişmeniz gerekiyor. Zaten tüm bunların nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan kendiniz de görebilirsiniz. Bu noktada şunu belirtmekte fayda görüyoruz. Bu işlemden sonra telefonunuz ya da tabletinizin garantisi biter. Apple bu işleme kesinlikle karşıdır ama bambaşka bir iOS deneymi yaşamak ve sadece AppStore‘un size sunduklarıyla yetinmek istemiyorsanız “JailBreak candır!”

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu